Valkā vairākās vietās būs pieejams bezmaksas internets

Pagājušonedēļ Valkas novada dome parakstījusi līgumu ar SIA “Maksikoms” par projektā “WiFi4EU Valkas novadā” plānoto aktivitāšu īstenošanu.

“Ziemeļlatvija” jau rakstīja, ka Valkas novada dome ir viena no Latvijas pašvaldībām, kas saņēma Eiropas Komisijas iniciatīvas WiFi4EU vaučeru un pērn decembrī parakstīja dotācijas nolīgumu ar Inovācijas un tīklu izpildaģentūru (INEA) par pašvaldībai piešķirtā vaučera izmantošanu. Piešķirtā vaučera apmērs visām pašvaldībām ir vienāds – 15 tūkstoši eiro.

Darbus plānots uzsākt skolēnu rudens brīvlaikā, tas ir, šonedēļ. Šis laiks izvēlēts, lai netraucētu pašlaik jau tik saspringto mācību procesu.
Šī projekta ietvaros plānots izveidot piecus ārtelpu un astoņus iekštelpu bezvadu interneta piekļuves punktus. Bezvadu internets būs pieejams Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas sporta hallē un tās apkārtējā teritorijā – srītbola laukumos pie sporta halles, tā saucamajā skolas kalniņā un pludmales volejbola laukumā, kā arī ģimnāzijas ēkā un tās dārzā. Piekļūšana WiFi4EU tīklam būs bez maksas un bez ierobežojumiem.

Novados