Valka vēlas atļauju izņēmuma kārtā brīvdienās tirgot alkoholu 4

Valkas novada pašvaldība ir nosūtījusi vēstuli LR Ministru prezidentam Arturam Krišjānim Kariņam, MK Krīzes vadības padomei, Finanšu ministram Jānim Reiram un Ekonomikas ministram Jānim Vitenbergam ar aicinājumu uzlabot vienu no Covid – 19  ierobežojumu sistēmas elementiem, portālu “Ziemeļlatvija” informēja Valkas novada domes sabiedrisko attiecību speciālists Ivo Leitis.

Valkas novada dome mudina ņemt vērā Valkas/Valgas unikālo situāciju un neattiecināt nepārtikas preču (arī alkohola, tabakas izstrādājumu) tirdzniecības ierobežojumu uz Valkas pilsētas teritoriju. “Šie ierobežojumi nevis uzlabos, bet gan pasliktinās epidemioloģisko situāciju,” vēstulē skaidro Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis.

Valka/Valga ir viena ekonomiskā telpa, daudzi nepārtikas preču veikali Valgā ir izvietoti dažus desmitus metru no Latvijas valsts robežas un ir viegli sasniedzami ar kājām. Ierobežojumi Latvijas pusē novedīs pie tā, ka pircēju plūsma pilnībā tiks pārvirzīta uz pilsētas igauņu daļu. Tā rezultātā brīvdienās pircēju skaits un koncentrācija veikalos nevis samazināsies, bet palielināsies, jo Latvijas pusē daļa veikalu būs slēgti vai arī tirgosies ar ierobežotu preču sortimentu.

“Latvijas puses tirgotāji tiek nostādīti daudz neizdevīgākā, iznīcinošas konkurences situācijā, jo pircēju plūsma (ienākumi) būtiski samazinās un Latvijas valsts lēmuma rezultātā tiek novirzīta uz Valgas pusi. Kas apdraud tirdzniecības uzņēmumu, veikalu pastāvēšanu. Jau tagad redzam, ka būtiska daļa ēdināšanas vietu klientu ir pārgājusi uz Valgu, jo tur ierobežojumi ēdināšanas vietās nav. Mērķis – ierobežot Covid izplatību – netiek sasniegts, bet tiek būtiski pasliktināta to uzņēmēju situācija, kuri darbojas Latvijas pusē,” skaidro V.A. Krauklis.

Komentāri 4

lukiasmi

Vai tad Krauklim arī pieder kāda daļa alkohola biznesā Valkā? Tā izskatās, jo tikko tiek aizskartas šī sektora intereses, tā ar lielu sparu Valkas domes amatpersonas metās aizstāvēt nabadziņus - apstulbinošās, narkotiskās šļuras tirgotājus. Būtu labāk iestājušies par jauniešu un tautas veselību, ne to kā maksimālos kvantumos izpārdot cilvēkiem spirtotos dzērienus.

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.04 14:37

bezugunsnavdumu

Tev šaubas vēl bija? Savu elohtorātu - dzerājus, bomžus, padibenes, viņš vienmēr aizstāv.
Un domā, ka visa Valka tik vien dara ka dzer, jo tikai pabiras varēja viņu ievēlēt tronī, parējie kautrīgi ignorēja vēlēsānu dienu. Kāpēc būvniecības veikali, vai servisi būs slēgti?
Visi tāpat ies Valgā. Jau tagad Valgas servisos rindas palielinājas.

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.04 15:25

bezugunsnavdumu

Būtu tikai logiski, ja Valk;ā būtu izņēmums visiem veikaliem. Bet tas nav interesanti, vajag lobēt savu tūkstoti.

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.04 15:27

duksis4x4

Nē, mūsu mērs vienkārši uzskata, ka alkohols mazos daudzumos, kādos pērk igauņi, ir veselīgs!

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.04 17:47

Novados