Valkā vieni atpūšas un piemēslo, bet citiem jāvāc atkritumi 8

Valkas pilsētas teritorijā ir vietas, kurās pulcējas tā saucamie tusētāji – pārsvarā gados jauni cilvēki. Tas nav nekas ārkārtējs vai nosodāms, ja vien viņi aiz sevis neatstātu jūru ar sadzīves atkritumiem, kā arī ar automašīnām nebrauktu tur, kur tas nav paredzēts. 

“Vieni atpūšas un piemēslo, bet citiem jāvāc atkritumi,” secina novada domes izpilddirektora vietnieks – Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļas vadītājs Gints Stālmeisters. Viņš katru darba dienas rītu pulksten 6 sēžas automašīnā un apseko pilsētas teritoriju. Informāciju par piecūkotajām vietām pašvaldībai snieguši arī iedzīvotāji. Pašvaldības amatpersona stāsta, ka atpūtnieki iecienījuši lapeni, kas atrodas pie sliežu velosipēdu nojumes un vecajām dzelzceļa sliedēm. Šo vietu jaunieši izklaidēm iecienījuši, jo tā atrodas nomaļā vietā un apkārtnē nav gandrīz nevienas dzīvojamās mājas. Turklāt līdz lapenei varēja aizbraukt ar auto. Lapenes apkārtnē pilsētas teritorijas apsaimniekotāji vairākas reizes sakopuši atstāto postažu – izmētātas pudeles, ēdiena atliekas un citus atkritumus. Redzētais liek secināt, ka atpūtnieki ir kurinājuši ugunskuru un cepuši gaļu. Tas šajā vietā nav atļauts. Ir izbraukāta apkārtne. Lai ierobežotu tālāku apkārtnes piecūkošanu un teritorijas izbraukāšanu, pašvaldība iebraucamo ceļu bloķējusi, uzliekot vairākus betona bluķus. G. Stālmeisters secina, ka pagaidām šie bluķi kavē tusētāju pulcēšanos. Viņš pieļauj, ka mūsdienās cilvēki ir slinki un viņi izvēlas vietas, līdz kurām var piebraukt ar auto. Ja to nevar, tad šī vieta ir neaktuāla.

Otra vieta, kuru pēdējā laikā bija iecienījuši atpūtnieki, atrodas Rūjienas ielas mikrorajonā, F. Roziņa ielā – pie transformatora skapja, kur uzstādīts basketbola grozs. Jaunieši tur bija ierīkojuši ugunskura vietu un uzmeistarojuši soliņus. G. Stālmeisters piekrīt, ka jau no laika gala jauniem cilvēkiem ir vēlme pulcēties kopā. Taču šobrīd, kad valstī ir noteikta ārkārtas situācija, tas ir aizliegts. Turklāt, ja aiz sevis atstāj postažu, tas ir sabiedriskās kārtības pārkāpums.

Par laimi, pagaidām no atpūtnieku bezatbildības nav cietusi brīvdabas estrādes teritorija. Ir bijuši gadījumi, kad ir dedzināti soli. Dažs labs drosminieks ar savu auto, braucot pa estrādes dēļu grīdu, vairākās vietās bija ielauzis dēļus.

Sarunai ar “Ziemeļlatviju” piekrita daži jaunieši. Protams, viņi vēlējās palikt anonīmi. Jaunie cilvēki apzinās, ka šobrīd nav atļauts pulcēties un uz ielas var atrasties divatā. Viņi piekrīt, ka šie stingrie noteikumi ierobežo satikšanos ar draugiem. Tas ierobežo arī kopīgu atpūtu. Kas attiecas uz tusēšanos iepriekš nosauktajā vietās, tas notiekot. Uz jautājumu, kāpēc pēc tusiņa netiek savākti atkritumi, jaunieši atbild, ka ir kompānijas, kas uzvedas kā cūkas, un ir tādi, kas aiz sevis savāc. “Ziemeļlatvijas” sarunas biedri apgalvo, ka viņi atkritumus – pārsvarā čipsu iepakojumu un alus pudeles – savācot.

Komentāri 8

white771

Neredzu nevienu normālu atkritumu tvertni, kur tad šiem jauniešiem būtu iespēja savus atkritumus izmest!

pirms 12 mēnešiem, 2020.04.14 10:46

jaanis100

Runa nav par atkritumu tvertnēm, bet par audzināšanu. 20% ir pilnīgi vienalga ir vai nav tvertnes. Vai tad ģimnāzistiem tusējot alus pudeles maz drīkst būt rokās???

pirms 12 mēnešiem, 2020.04.14 11:20

Margots

Galīgi nē! Kā tad, tavuprāt, notiek audzināšana? Ja nemaz netiek dota iespēja izmest šo atkritumus, tad kur jauniešiem viņus likt? Kabatās?
Nezinu no kurienes tev tāda statistika, bet tagad rādās ka visi 100% atkritumus met kur pagadās.

pirms 12 mēnešiem, 2020.04.14 12:01

jaanis100

Tātad, ja jauniešiem pie Gaujas, kāda ezera vai citā atpūtas vietā nav pasniegts konteiners atkritumiem, visu drazu drīkst atstāt kur pagadās??? Nes mājās, vai uz tuvējo tvertni!!!

pirms 12 mēnešiem, 2020.04.14 12:12

Margots

Mēs te runājam par pilsētu. Centra parkā miskastes ir pie katra soliņa, neesmu pamanījis, ka tur mētātos atkritumi.

pirms 12 mēnešiem, 2020.04.14 12:39

bezugunsnavdumu

Tas ir Valkas pašvaldības domāšanas un rīcības rezultāts.
Uzstadīt lapeni dieva aizmirstā nostūrī un brīnīties - lauž un piemēslo.
Un rīcība esot gluži, kā psrs, aizbarikadēja ceļu lai nebūtu piekļuves pie lapenes.
Tagad velosipēdistiem un māmiņām ar ratinīem, kuri šķersoja to teritoriju, lai tikt Blaumaņa ielā ir jāizvēlās cits maršruts, vai jāstiepj pāri.

Varbūt pārvietot lapeni? Vai izvietot miskastes?
Valka ar atritumiem vispār nesaprašana. Kautkādi maisi var nedēlām stāvēt ielas malā, un neviens no domes struktūrām tos nesavāc. Tehnikas daudz, cilvēku arī, kur grūtība no rīta izbraukt un visu savākt?
Igaunijā speciālie cilvēki, tur nav tādas psrs atruagas kā namsaimnieks, izbrauc pilsētu un savāc drazu no pieturām, no ceļa malām, maisus, visu ko. Ir tīrība un kartība.

Valkai tā vien prasās no priekšas uzlikt burtu - s.

pirms 12 mēnešiem, 2020.04.14 13:03

bezugunsnavdumu

Šajā lapenē var tikai un vienīgi dzert. No tās logiem nepavērās nekāda smuka ainava, tur nav omulīgi, tur svilpo vējš.
Tās esamība esot Valkas domes naudas notrallināšanas rezultāts.
Kopā ar dzelzceļa riteni, ar kuru braucot, var aplūkot aizaugušus grāvjus, tajā esošo drazu, nekad nepļauto zāli un citus Valkai raksturīgus labumus.

pirms 12 mēnešiem, 2020.04.14 13:07

panda13

Būs jārunā ar Igaunijas galvenā sētnieka-Voldemāra vārdiem: Igaunijā viss ir savādāk, Latvijā viss ir slikti. Patiešām igauņu pusē ir lielāka tīrība(tas nav Voldemāra nopelns, viņa objektos mēsli nedēļām nav novākti) ja aizbrauc pie atpūsties tusiņā, tad aiz sevis novāc visus mēslus ko atvedi-aizved prom, lai citiem paliek tīrs. Ceļmalās arī neizmet papīrus pa auto logiem. To, ka nevar ar auto piebraukt, nav arī vajadzīgs. .

pirms 12 mēnešiem, 2020.04.14 16:08

Novados