Valkas ātrās palīdzības darbinieki malkos aromātisku kafiju

Tikai tad, kad cilvēku piemeklē veselības sarežģījumi un ir jāizsauc ātrā palīdzība, kura sniedz neatliekamo medicīnisko palīdzību, spējam novērtēt mediķu darbu. Arī pašlaik, kad Latvijā plosās jau otrais “Covid-19” pandēmijas vilnis, mediķi strādā paaugstinātos spriedzes apstākļos. Lai kaut nedaudz atvieglotu viņu ikdienu un ļautu izbaudīt atpūtas mirkli, malkojot aromātisku kafiju, Valkas Rotari klubs ātrās palīdzības šoferīšiem un medicīniskajam personālam sagādāja šo iespēju. Kopumā ar kafiju tiek iepriecināti 28 darbinieki.

Valkas Rotari kluba prezidents Ainārs Zābers “Ziemeļlatvijai” stāsta, ka kluba biedri regulāri tiekas divas reizes mēnesī, lai kopīgās vakariņās vienotos par veicamajiem darbiem un lemtu citus aktuālus jautājumus. Trešdien notika kārtējā tikšanās, kurā bija jāvienojas, kam dāvināt sadarbības partneru – Rīgas Rotari kluba kopā ar Zviedrijas partneriem – sarūpēto dāvanu – 32 pakas maltās kafijas. Katrā pakā ir puskilograms kafijas. Diskusijā rotarieši nonāca pie kopsaucēja, ka jāturpina atbalstīt vietējie mediķi, kuri diendienā sastopas ar situācijām, kurās ne tikai ātri jāreaģē, bet arī uz slimnīcu jānogādā ar “Covid-19” inficēti pacienti.

Šī ir jau otrā reize šogad, kad vietējais Rotari klubs atbalsta mediķus. Pirmajā reizē rotarieši ātrās palīdzības šoferīšiem un medicīniskajam personālam sarūpēja siltas pusdienas no bistro “Jumis”. Mediķi siltas pusdienas baudīja visu maiju.

Valkas Neatliekamās medicīniskās palīdzības punkta vecākā ārsta palīdze Ināra Berežaņina “Ziemeļlatvijai” atzīst, ka šogad šī jau ir otrā reize, kad Valkas Rotari klubs sagādājis patīkamu pārsteigumu. Šorīt kolēģes zvanījušās I. Berežaņinai (viņa patlaban atrodas atvaļinājumā) un aicinājušas uz aromātisku kafiju. Vecākā ārsta palīdze stāsta, ka reizēm ātrās palīdzības brigāde saņem tik daudz izsaukumu, ka neatliek laika kārtīgi paēst. Tādās reizēs termokrūzēs līdzi tiek paņemta kafija. Darba vietā iespējams uzvārīt ūdeni, kafijas automāta gan neesot. Mediķe atzīst, ka šāda uzmanība liek sapurināties un atbildīgi turpināt darbu izvēlētajā profesijā. I. Berežaņina lepojas, ka šajā saspringtajā periodā – gan pavasarī, gad pašlaik – neviens no Valkas brigādes 28 darbiniekiem nav aizgājis no darba vai paņēmis darba nespējas lapu. Visi turpina darbu un vajadzības gadījumā steidzas palīgā arī uz Valmieru, Rūjienu vai Mazsalacu. I. Berežaņina atzīst, ka, salīdzinot ar pavasari, pašlaik daudz vairāk cilvēku slimo ar “Covid-19”. Slimības gaita ir dažāda – arī smaga. Mediķe aicina iedzīvotājus atbildīgi izturēties ne tikai pret savu, bet arī citu cilvēku veselību, ievērojot noteiktos drošības pasākumus.

Novados