Valkas jaunieši iesaistījušies brīvprātīgo palīdzības tīklā #vieglipalīdzēt

Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijā atklājot saslimšanu ar “Covid-19”, daudziem cilvēkiem līdz 20. novembrim jāievēro karantīnas režīms. Līdz ar to aktualizējas jautājums, kas šiem cilvēkiem, kuri nedrīkst iet laukā no savas dzīvesvietas, piegādā pārtiku un citas nepieciešamās lietas.

Pavasarī, kad Latvijā pirmo reizi izsludināja ārkārtējo situāciju, visā valstī aktivizējās brīvprātīgo palīdzības tīkls pārtikas piegādēm riska grupām –  galvenokārt senioriem un ar hroniskām saslimšanām slimiem cilvēkiem –, kā arī cilvēkiem, kuri atrodas karantīnā vai pašizolācijā. 

Kustības #vieglipalīdzēt koordinatore Valkas novadā ir Romina Meļņika. “Ziemeļlatvija” sazinājās ar Rominu, lai uzzinātu, vai arī tagad, kad valstī otro reizi ir izsludināta ārkārtējā situācija, aktivizējies šo brīvprātīgo palīdzības tīkls. Viņa stāsta, ka jau kopš oktobra beigām šī kustība atsākusi  aktīvi darboties. Brīvprātīgo palīdzības kustība #vieglipalīdzēt piedāvā palīdzību iepirkumu – pārtikas produktu un citu sadzīves preču sagādē –, mājdzīvnieku izvešanā pastaigās un emocionālā atbalsta sniegšanā. Lai saņemtu palīdzību, cilvēki aicināti zvanīt uz tālruni 25661991 vai vērsties pēc palīdzības interneta vietnē www.vieglipalidzet.lv

R. Meļņika stāsta, ka pavasarī senioriem grūtības sagādāja rēķinu nomaksa, jo SIA “Valkas namsaimnieks” kase un arī novada Centrālā bibliotēka bija slēgta. Brīvprātīgie sniedza atbalstu rēķinu nomaksā. Bija arī gadījumi, kad cilvēki lūdza piegādāt pārtiku. 

R. Meļņika aicina kaimiņus, aprūpētājus un sociālos darbiniekus rosināt līdzcilvēkus zvanīt un pieteikt palīdzību. Brīvprātīgie vienojoties ierodas pie palīdzības lūdzējiem, ievērojot distancēšanos un ar deguna un mutes aizsegu.

#vieglipalīdzēt ir brīvprātīgo palīdzības kustība, kas izveidota kā #paliecmājās šogad martā, lai sniegtu palīdzību visiem, kam tā nepieciešama saistībā ar “Covid-19”. Tas ir valsts, pašvaldību un Latvijas uzņēmumu atbalstīts projekts. Preču piegāde ir bez maksas, un par samaksu par precēm jāvienojas ar brīvprātīgo, kas sniedz palīdzību. #vieglipalīdzēt apvieno vairāk nekā 800 brīvprātīgo visā Latvijā.

Novados