Valkas kultūras nama tehniskajai darbiniecei konstatēts “Covid-19”

Vakar redakcijas rīcībā nonāca informācija, ka it kā vienai no Valkas pilsētas kultūras nama tehniskajām darbiniecēm ir apstiprināts pozitīvs koronavīrusa tests. Šo faktu “Ziemeļlatvijai” apstiprināja pašvaldības iestādes direktors Aivars Ikšelis.

Viņš stāsta, ka satraucošie notikumi risinājušies pagājušonedēļ. Ar vīrusu inficētā darbiniece pirms tam atradusies uz slimības lapas un darbā neatradās. Sieviete dzīvoja mājās, bet vīru veselības sarežģījumu dēļ, nesaistītu ar saslimšanu ar “Covid-19”, nogādāja Vidzemes slimnīcā Valmierā. Pirms izrakstīšanas no stacionāra vīrietim veiktas analīzes, kuras neapstiprināja inficēšanos. Viņš palaists mājās, bet pēc dažām dienām ģimene saņēmusi telefona zvanu ar vēstījumu, ka valcēnietis ārstējies vienā palātā ar pacientu, kuram atklāts “Covid-19”. Pēc neilga laika vīrietim pasliktinājies veselības stāvoklis un viņš atkārtoti nogādāts slimnīcā. Veicot analīzes, to rezultāti apstiprinājuši saslimšanu ar “Covid-19”. Visiem šiem satraucošajiem notikumiem pa vidu kultūras nama tehniskā darbiniece uz pavisam neilgu laiku bija ieradusies kultūras namā. Viņu mājās ar automašīnu aizvedusi direktora vietniece Līga Pandalone. A. Ikšelis lēš, ka abas automašīnā atradušās nepilnas piecas minūtes. Sazinoties ar epidemiologiem, L. Pandalonei ieteikts 14 dienas dzīvot pašizolācijā. A. Ikšelis stāsta, ka viņa jūtas labi un viņai nav konstatēti veselības sarežģījumi. 

Pēc neilga laika kultūras nama tehniskā darbiniece jutusi nelielas kakla sāpes un ķermeņa temperatūras paaugstināšanos. Veicot analīzes, tās uzrādīja inficēšanos ar koronavīrusu. 

“Tas nav negods saslimt. Ar jebkuru tā var gadīties. Ne visiem pie rokas ir astoņdesmit eiro, lai veiktu analīzes, kas nosaka, vai cilvēks ir inficējies vai nav. Kā šajā gadījumā, vesels cilvēks slimnīcā guļ blakus inficētam. Šonedēļ pats nodevu analīzes sirdsmieram,” atklāj A. Ikšelis. Viņš uzsver, ka kultūras nams nav slēgts un turpina darbu. Pašlaik, tāpat kā līdz šim gadījumam, iestādē tiek stingri ievēroti dezinfekcijas pasākumi.

Novados