Valkas novada dome plāno apvienot bērnudārzus “Pasaciņa” un “Pumpuriņš” 3

Valkas novada dome līdz jaunā mācību gada sākumam apņēmusies reorganizēt divas pirmsskolas izglītības iestādes Valkā – bērnudārzus “Pumpuriņš” un “Pasaciņa”. Tos apvienojot, plānots izveidot vienu pirmsskolas izglītības iestādi, kas būs izvietota divās ēkās – Ausekļa ielā 44 un Puškina ielā 10. Šāds solis pašvaldībai jāsper, jo no šīgada 1. septembra mainās kārtībā, kā turpmāk tiks finansētas speciālās pirmsskolas izglītības iestādes, tostarp arī “Pumpuriņš”.

Novada domes Izglītības, kultūras, sporta un jaunatnes nodaļas vadītājs Rolands Rastaks skaidro, – valsts nostādnes paredz, ka Latvijā specializētos bērnudārzus pamazām likvidēs un valstī kopumā būs tikai aptuveni desmit šādas iestādes, kuras plānots dēvēt par attīstības centriem. Izglītības nozares speciālisti uzskata, ka bērni, kuriem līdz šim bija nepieciešami specializētie bērnudārzi, ir jāiekļauj, kā tautā saka, parastajos bērnudārzos. Lai šo ieceri īstenotu, nolemts mainīt valsts finansējumu.  

R. Rastaks informē, ka jautājumu par bērnudārzu apvienošanu plānots iekļaut apspriešanai novada domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas februāra sēdē. Par iespējamo reorganizāciju ir informēta arī bērnudārza “Pumpuriņš” vadītāja Inta Kruška un “Pasaciņas” vadītāja Laila Ozoliņa. 

Komitejas locekļiem – priekšsēdētājai Undai Ozoliņai un pašvaldības deputātiem Ventam Armandam Krauklim, Marutai Stabulniecei, Andrim Dainim, Sandrai Pilskalnei, Evijai Miškai un Vilmāram Vesingi – kopā ar novada domes Izglītības, kultūras, sporta un jaunatnes nodaļas speciālistiem būs jāiegulda darbs, lai reorganizācijas process ritētu raiti un nekaitētu abu bērnudārzu audzēkņiem un personālam. Pēc novada domes lēmuma pieņemšanas par abu bērnudārzu reorganizāciju tiks izveidota darba grupa.  

R. Rastaks apstiprināja, ka līdz ar bērnudārzu apvienošanu juridiski “Pumpuriņš” un “Pasaciņa” tiks likvidēti, bet pēc tam izveidota jauna pirmsskolas izglītības iestāde ar jaunu nosaukumu. Līdz ar to pašvaldībai būs jāizsludina konkurss uz pirmsskolas izglītības iestādes vadītāja amatu.  R. Rastaks atgādina, ka abu iestāžu apvienošanas process būs līdzīgs, kā to jau piedzīvoja Valkas ģimnāzijas un Valkas pamatskolas apvienošana, izveidojot Valkas Jāņa Cimzes ģimnāziju, kas darbojas divās ēkās – Raiņa ielā 28A un Ausekļa ielā 5. 

Pašlaik bērnudārzā “Pumpuriņš” ir izveidotas trīs grupas, kuras apmeklē 56 audzēkņi. Ar bērniem strādā 24 darbinieki. Savukārt novada lielākajā bērnudārzā “Pasaciņa” ir izveidotas 11 grupas, kuras apmeklē  212 audzēkņi. Bērnudārzā strādā 48 darbinieki. Jau pašlaik “Pumpuriņa” bērni ēdienreizēs ēd bērnudārza “Pasaciņa” virtuvē gatavotas maltītes, jo “Pumpuriņam” nav savas virtuves. 
Pašvaldība plāno atvērt vēl 12. grupu, kura būs paredzēta 25 sešus gadus veciem bērniem. Tā atradīsies Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas ēkā Ausekļa ielā 5. R. Rastaks skaidro, ka joprojām pašvaldība nespēj divos bērnudārzos un privātajā kristīgajā bērnudārzā “Gaismiņa” nodrošināt visiem gribētājiem vietas, tāpēc ir jādomā par iespējām, kā palielināt vietu skaitu bērnudārzos. Visticamāk, jau līdz maijam būs jābūt skaidrībai un atrastām piemērotām telpām sešgadnieku grupiņai. Par gaidāmajām pārmaiņām pašvaldības amatpersonas informēs arī bērnu vecākus.

“Ziemeļlatvija” turpinās informēt par gaidāmo bērnudārzu apvienošanas procesu.


Inta Kruška, Valkas specializētās pirmsskolas izglītības iestādes “Pumpuriņš” vadītāja:

- Šai reorganizācijai lielu jēgu pašlaik nesaskatu. Iestādes vadībai būs sarežģīti tikt galā ar darba pienākumiem abās bērnudārza ēkās. Katram bērnudārzam ir savas tradīcijas, savs darba ritms. Turklāt apvienot divus darbinieku kolektīvus būs gana sarežģīts uzdevums. Mēģināt, protams, var, bet pieļauju, ka katrs kolektīvs dzīvos savu dzīvi.

Laila Ozoliņa, Valkas pirmsskolas izglītības iestādes “Pasaciņa” vadītāja:

- Esmu mutiski informēta par šo reorganizāciju. Pirmdien piedalījos novada domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē, kur šo jautājumu pārrunāja. Vēl gan nav nekādu juridisku dokumentu. Vai šī reorganizācija dos labumu, rādīs laiks. Uzskatu, ka tā ir visas Latvijas tendence, ka visu mazo pievieno, samazina vai likvidē. Katra pašvaldība skaita naudu, tāpēc arī notiek šādas reorganizācijas. Ja pašvaldība izsludinās konkursu uz jaunizveidotā bērnudārza vadītāja amatu, es startēšu konkursā.  

Komentāri 3

bezugunsnavdumu

Nākotnes posms. Atzīt ka ēka Puškina ielā izmaksā daudz, bērnudārzus apvienot Ausekļa ielā, bet Puškina ielā iezveidot kārtējo internātu dauzoņām no laukiem, kurām plānu mācīties nav, un vecākiem tie ir slogs, bet visu postīt gan. Valkas nākotne nav apskaužama. Paldies Kraukli par šo.

pirms gada, 2020.01.29 11:27

bezugunsnavdumu

Jaunu bērnudārzu vajag nosaukt - Krauklītis. Par piemiņu Valkas dižpostītājam un nākotnes iznīcinātājam. Lai bērni no mazotnes zin, kurš esot atbildīgs ka Valka nekad nebūs ar nākotnes perspektīvu.

pirms gada, 2020.01.29 11:30

bezugunsnavdumu

Kāpēc avīzei neuzrakstīt par firmu, kura vinnēja izsolē par 14 ha zemes Valkā, uz 30 gadiem, par 62 eur gadā?
Veselu datacentru būvēs, un saules energijas parku, un vismaz pusmiljonu ieguldīs, bet pašai piecu gadu laikā nekādu nodokļu maksājumu.
Čaumalas firma.
Tikai Valkā tas ir iespējams, pie Ostapa Bendera Kraukļa.

pirms gada, 2020.01.30 13:22

Novados