Valkas novada dome saņēmusi atbildes vēstuli no Finanšu ministrijas par īpašo situāciju Valkā 3

Jau iepriekš izskanējis stāts par īpašo situāciju, kas radies Valkā, kur masveidā iedzīvotāji savu dzīvesvietu deklarē kaimiņvalstī Igaunijā, Valgā, bet faktiski turpina dzīvot Valkas pilsētā.

Pērn 12. decembrī Valkas novada pašvaldība nosūtīja vēstuli LR Ministru prezidentam Mārim Kučinskim, kā arī Saeimas Budžeta un finanšu komisijas priekšsēdētājam Mārtiņam Bondaram un LR Finanšu ministrei Danai Reizniecei – Ozolai par nepieciešamību rast risinājumu šai īpašai situācijai.

Šī gada 11. janvārī, Valkas novada dome saņēma atbildes vēstuli no Finanšu ministrijas, kas savstarpēji saskaņota ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju.

“Pašvaldību finanšu izlīdzināšanas likuma (turpmāk – likums) mērķis ir, ņemot vērā pašvaldību sociālekonomiskās atšķirības, radīt pašvaldībām līdzīgas iespējas ar likumu noteikto funkciju izpildei, kā arī veicināt to iniciatīvu un patstāvību savu finanšu resursu veidošanā. Likums nosaka visām pašvaldībām vienādus nosacījumus izlīdzināšanas aprēķina veikšanai un neparedz izņēmuma gadījumus, kas būtu pielāgoti kādai īpašai situācijai konkrētā pašvaldībā. Līdz ar to likumā nav iespējams paredzēt speciālu normu, kas atrisinātu problēmu saistībā ar Valkas novada iedzīvotāju dzīvesvietas deklarēšanu Valgā.

No 2019.gada 1.janvāra darbojas pagaidu budžets, ar kuru tiek nodrošināta valsts funkciju un saistību izpilde, nodrošinot iepriekšējā gada valsts un pašvaldību budžetu politiku turpināšanu nemainīgā līmenī. Vienlaicīgi vēršam uzmanību, lai izpildītu likumā noteikto mērķi, sagatavojot pagaidu budžetu, tika rasts risinājums, kas paredz pašvaldībām stabilu, funkciju veikšanai nepieciešamo finansējumu un nodrošina, ka nevienai no pašvaldībām, tai skaitā, Valkas novada pašvaldībai, nav izlīdzināto ieņēmumu samazinājums,” vēstulē ziņo Finanšu ministrija.

“Esam saņēmuši kārtējo vēstuli, ko savādāk nevar nosaukt kā atrakstīšanos, jo mūsu problēma nekādā veidā netiek risināta. Vairākkārt detalizēti esam izstāstījuši savu situāciju un neformāli politiķi atzīst, ka – jā, tā būtu jārisina, taču nav politiskās gribas un vēlmes, līdzīgi tāpat kā jautājumā par medicīnu, nopietni iesaistīties un darīt kaut ko reālu. Tas ir ļoti slikti un, protams, arī sagādā nopietnas problēmas mūsu pašvaldībai. Tagad turpināsim par šo problēmu runāt ar jauno valdību, ar jauno finanšu ministru, jo katru gadu pazaudējot būtiskus budžetu ieņēmumus tieši no valsts dotācijas daļas, problēmu apjoms turpina uzkrāties. Tādēļ jābūt neatlaidīgiem un jāturpina par savām interesēm cīnīties,” komentē Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis.


Komentāri 3

bezugunsnavdumu

Muļķi pasūtīja 3 mājas tālāk. Es tāda vietā klusētu par faktu, jo Kraukļa kungs NAV iedziļinājies lietas būtībā. Lai arī protams es tādā mūļka pozīcijā nebūtu.
Valcenieši NEPARDEKLARĒJĀS MASVEIDĀ.
Nu nevajag muļķot sabiedrību Kraukļa kungs.

Ja tā turpināsies es izņemšu statistiku Valgas domē un uzaicinot Valsts līmeņa medijus parādīšu plaši, kā jūs ar savu īpatnējo gribu vārtat Valkas vārdu dubļos.

A, un vēl. Apsveicu ar izgāšanos. Nebūs ko zagt. Haha.

pirms 2 gadiem, 2019.03.07 09:02

bezugunsnavdumu

Jautājumu par medīcinu var atrisināt prasti, pievienojoties Valgas pašvaldībai, nododot VISAS pārvaldes funkcijas Valgai. Kraukli un kompāniju nosūtīt darba biržā.

pirms 2 gadiem, 2019.03.07 09:03

bezugunsnavdumu

" jo katru gadu pazaudējot būtiskus budžetu ieņēmumus tieši no valsts dotācijas daļas, problēmu apjoms turpina uzkrāties"

Šī ir puibliskā deklarēšana, ka Valkā slīkst bankrotā dēļ nesamērīgiem tēriņiem?
Nu nav naudas, nu nav, un ko darīt. Jādzīvo rāmāk.

Vēl brīnās, dīvainis, nu kāpēc visi izdeklarējās. Interesanti, ja ieņemt kad visi būs prom, arī gribēs naudu lai uzturēt mirušo pilsētu?

pirms 2 gadiem, 2019.03.07 09:06

Novados