Valkas novada domes deputāti sēdē vēlēs pašvaldības vadītāju

Jaunievēlētajiem Valkas novada domes 15 deputātiem uz pirmo novada domes sēdi jāierodas ceturtdien, 1. jūlijā, pulksten 10 pašvaldības ēkas zālē Beverīnas ielā 3. Sēde notiks klātienē.

Novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Rolands Rastaks informē, ka sēdes pirmais jautājums būs par jaunā pašvaldības vadītāja ievēlēšanu. “Ziemeļlatvija” jau rakstīja, ka uz pašvaldības vadītāja amatu kandidē līdzšinējais novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis ‒ pirmā saraksta Vidzemes partija, “Latvijas attīstībai”  līderis. Arī no otrā saraksta Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!” ‒ “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” ievēlētie divi deputāti – Agnis Birkavs un Juris Žurovičs – izvirzīs savu kandidātu uz pašvaldības vadītāja amata vietu.   

Jaunie deputāti balsos ar vēlēšanu zīmēm. Savukārt, kas attiecas uz domes priekšsēdētāja vietnieka ievēlēšanu, par to lems jau jaunā dome, sasaucot ārkārtas sēdi. Tā var notikt tajā pašā dienā vai arī citā dienā. “Ziemeļlatvija” atgādina, ka līdzšinējais domes priekšsēdētāja vietnieks ir Viesturs Zariņš, kurš vēlēšanās kā līderis kandidēja no trešā saraksta “Jaunā Vienotība”, Latvijas Zemnieku savienība. Arī priekšsēdētāja vietnieka amats ir vēlēts amats.   

R. Rastaks skaidro, ka pirmo sēdi organizē vēlēšanu komisija. Viņš atgādina, ka līdz 1. jūlijam līdzšinējie pašvaldības deputāti vēl pilda savus pienākumus, pēc 1. jūlija sēdes viņu pilnvaru laiks beidzas.

Izvērtējot aizvadītajā sestdienā, 5. jūnijā, notikušās pašvaldības vēlēšanas, R. Rastaks atklāj, ka nav bijuši pārpratumi un citi nepatīkami atgadījumi. Viņš stāsta, ka vēlēšanu dienā bija gadījumi, ka balsstiesīgie iedzīvotāji nevarēja novēlēt, jo līdz 7. martam nebija deklarējuši dzīvesvietu Valkas novadā, nebija nomainījuši vēlēšanu apgabalu. 

“Valkas novada vēlētāju aktivitāte bija augstāka nekā vidēji valstī. Vismazākais vēlētāju skaits – tikai 71 – nobalsoja Zvārtavas pagasta vēlēšanu iecirknī. Atklājās, ka daudzi izmantoja iespēju nobalsot iepriekšējās balsošanas dienās,” stāsta R. Rastaks.

Novados