Valkas novadā ieviesīs četrus jaunus sociālos pakalpojumus 1

Valkas novada dome jūlija beigās parakstīja vienošanos ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru par Eiropas Savienības fonda projekta “Sociālo pakalpojumu izveide Valkas novadā” īstenošanu.

Pašvaldības Attīstības un plānošanas nodaļas projektu vadītājs Toms Simtiņš informē, ka šī projekta mērķis ir jaunu sociālo pakalpojumu izveide novadā, attīstot pakalpojumu infrastruktūru bērnu aprūpei ģimeniskā vidē un pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem neatkarīgai dzīvei un integrācijai sabiedrībā, atbilstoši Vidzemes plānošanas reģiona deinstitucionalizācijas plānam. T. Simtiņš norāda, ka šī projekta ietvaros Valkā paredzēts izveidot četrus jaunus pakalpojumus. Pašvaldība divstāvu dzīvojamajā mājā Tālavas ielā 33 plāno izveidot grupu dzīvokļu pakalpojumu pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem. T. Simtiņš skaidro, ka šajā ēkā būs izveidoti atsevišķi dzīvokļi, kuros mitināsies iedzīvotāji ar saviem finanšu resursiem, jo viņiem būs pašiem daļēji jānorēķinās par komunālajiem pakalpojumiem. Šajā mājā būs arī pārvaldnieks. Savukārt Rūjienas ielā 3E taps dienas aprūpes centrs pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem. Pašvaldība ieplānojusi Lauktehnikas rajonā – daudzdzīvokļu dzīvojamajā mājā Varoņu ielā – apvienot divus blakus esošus dzīvokļus, kas atrodas 3. stāvā un izveidot Jauniešu māju, kurā varēs mitināties vismaz astoņi gados jauni cilvēki un viens pieskatītājs. Lai novadā ieviestu ģimeniskai videi pietuvinātu pakalpojumu, Cimzes ielā 2 tiks būvēta jauna dzīvojamā māja. T. Simtiņš stāsta, ka tā būs līdzīga Valmieras SOS ciematā esošajām mājām. Tajā dzīvos vismaz astoņi nepilngadīgi bērni kopā ar pedagogiem. Pašvaldība plāno, ka Cimzes ielā 2 dzīvos tagadējā novada ģimenes atbalsta centra “Saulīte”, kas atrodas Ērģemes pagasta centrā, iemītnieki. 

T. Simtiņš norāda, ka šis projekts jāīsteno līdz nākamā gada beigām. Pašvaldība ir izsludinājusi iepirkumu uz ēkas Cimzes ielā 2 būvprojekta izstrādi un autoruzraudzību. Paredzamā līgumcena no 10 tūkstošiem līdz 41 999,99 eiro.

Komentāri 1

bezugunsnavdumu

Izsijāt huligānus pa visu pilsētu. Izcila ideja. Kāpēc ne Ērģemē arī turpināt, lai tur demolē. Es iedomājos kā izaugs zadzību statistika pilsētā, kad visos tās rajonos mitināsies personas, bez skaidras intereses par dzīvi.

pirms 2 gadiem, 2019.08.15 13:04

Novados