Valkas novadā trūcīgajām un maznodrošinātajām personām būs pieejami mutes un deguna aizsegi 2

No piektdienas, 20. novembra, spēkā stāsies aizvadītajā ceturtdienā, 29. oktobrī, Latvijas Republikas Saeimas otrajā – galīgajā – lasījumā atbalstītie par steidzamiem atzītie grozījumi “Covid-19” infekcijas izplatības pārvaldības likumā.

Apstiprinātie grozījumi par mutes un deguna aizsega nelietošanu paredz piemērot brīdinājumu vai naudas sodu līdz pat 50 eiro. Sodu par mutes un deguna aizsega nelietošanu publiskās vietās varēs piemērot Valsts policija un pašvaldības policija.  

Saeima arī noteica, ka pašvaldībām būs jānodrošina, lai trūcīgām un maznodrošinātām personām no 20. novembra būtu pieejami mutes un deguna aizsegi.

Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis informē, ka pašvaldībai nebūs problēmu izpildīt šo Saeimas noteikto normu, jo novadā ir apzināts trūcīgo un maznodrošināto personu skaits, kuras būs jānodrošina ar sejas un mutes aizsegiem. Pašvaldībai šos aizsegus piegādās centralizēti.  

“Ziemeļlatvija” sazinājās ar Valkas novada domes Sociālā dienesta vadītāju Natāliju Dubrovsku. Viņa saka –, ja Sociālajam dienestam būs šīm iedzīvotāju grupām jāpiešķir bezmaksas deguna un mutes aizsegi, tad tas tiks darīts. Līdz šim, ja iedzīvotāji ieradās Sociālajā dienestā bez maskas, tad, lai ievērotu stingros noteikumus, dienesta darbinieks piešķīra lietošanā masku.    

“Ziemeļlatvija” atgādina, ka Ministru kabinets noteicis prasību lietot mutes un deguna aizsegus veikalos, sabiedriskajā transportā (izņemot bērnus līdz 13 gadu vecumam), noteiktās pasākuma norises vai saimnieciskā vai publiskā pakalpojuma sniegšanas vietās, kā arī atsevišķu administratīvo teritoriju publiskajās telpās, kur nav iespējams nodrošināt divu metru distanci.

Komentāri 2

bezugunsnavdumu

Skatos, ka veikali Valkā grib palikt bez naudas. Jāepirkās Valgā. Tur kovidiotu nav. Arī citiem iesaku, mēnesi maskā bet ar tukšo kasi mainīs domas.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.03 19:33

bezugunsnavdumu

No sirds nesaprotu, kāpēc man jāpalīdz kādam Saeimas deputātu radam kļūt par miljonāru uz maskām kuras nepalīdz, jo acis ir vaļā. Ja maskas pirktu valsts, un būtu likumā atrunāta cena pārpircējiem, tad cita lieta, šobrīd spekulantu laiks.
Labāk masku vietā Valgā nopirkt kautko galdam.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.03 19:35

Novados