Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valkas novadam plānots pievienot Naukšēnus un Rūjienu 7

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) prezentēja teritoriālās reformas projekta karti. Ministrs Juris Pūce atzina, ka VARAM izveidotā karte lielā mērā izskatās līdzīga kādreizējai rajonu kartei. Jāpiebilst, ka Smiltenes un Valkas novadu robežas ievērojami atšķiras no kādreizējo rajonu robežām.

Projekts paredz, ka pēc teritoriālās reformas realizācijas tiks izveidotas 35 pašvaldības - novadi, kas spēs veiksmīgāk veicināt attīstību reģionos.  

Pēc projekta esošajam Valkas novadam tiek pievienoti Strenču, Naukšēnu un Rūjienas novadi. Savukārt Smiltenes novadam plānots pievienot Apes un Raunas novadus.

Pašreizējais piedāvājums administratīvi teritoriālajai reformai nav gala variants, tas tiks nodots izvērtēšanai pašvaldībām un citām iesaistītajām pusēm. Tiek plānots, ka teritoriālās reformas gala projekts būs izstrādāts līdz šī gada rudenim.


Teritoriālās reformas projekta karte. 

Ar jauno pašvaldību izveides mērķiem, kritērijiem un esošo situāciju iespējams  iepazīties VARAM izstrādātajā dokumentā "Administratīvi teritoriālā reforma — izaicinājumi, kas rada iespējas". Komentāri 7

bezugunsnavdumu

Nabaga Rūjiena un Strenči, Krauklis Jūs apzags plikus kā mietus.Maksāsiet nodokļus, lai vien Valkā īstenot utopijas par basketbola skolām, koncertzālēm, viesnicām, vistu fabrikām, utt.,

Atsakaties līdz nav par vēlu, ar vienalga kuru kopā, tikai ne ar Valku.

pirms 2 mēnešiem, 2019.04.10 13:42

nazis.ass

Kārtējā novadu reforma. Vai šai reformai ir arī kāds mērķis, vai mērķis ir tikai pati reforma? Pēc iepriekšējās reformas pagasti tāpat palika, vairs nav vietējo pagastu deputātu, ir iecelts pagasta pārvaldnieks, bet pagasta pārvaldēs darbinieku jūtami mazāk nav kļuvis, par to Smiltenes domē, kura pirms tam izvietojās vienā ēkā, tagad pat trijās ir kļuvis par šauru. Attīstība ir paredzēta tikai novadu centros, tātad visi novada resursi tiks virzīti uz centru, un nekādas aktivitātes perifērijā netiks atbalstītas, ne arī pieļautas – tāds parazītisks centru attīstības modelis. Vai tāpēc var runāt par novada attīstību? Visdrīzāk ārpus centra dzīvojošajiem būs jādomā vēl vairāk, kā par sevi parūpēties pašiem, ne uz vienu necerot.
Ir sajūta, ka šo reformu, tāpat kā iepriekšējo, rada rīdzinieki, pilsētnieki, kam ir visai aptuvena nojausma, kā cilvēki novados dzīvo.

pirms 2 mēnešiem, 2019.04.10 20:07

bezugunsnavdumu

Es nekad nevarēju saprast, kāpēc laucenieki vienmēr cer uz kautkādu palīdzību.
Nu es saprastu pilsētnieku, sēž hrušovietī 5 stāvā, ne zemes, nekā.
Laucenieks sēž uz zemes un nevar izdomāt kā atrast iztiku, kā tik cerēt, ka kāds naks un palīdzēs. Veselais kauns.

pirms 2 mēnešiem, 2019.04.10 20:18

nazis.ass

>bezugunsnavdumu
Elementāru palīdzību - ātrā medicīniskā palīdzība, ārstu pieejamība, arī glābšanas dienests, par policijas aizsardzību jau laukos sen ir aizmirsts. Kaut vai normāls ceļš, kas pilsētniekiem ir pašsaprotami, kaut vai stabila mobilā telefona zona. Uz citiem pašvaldības pakalpojumiem laukos neviens pat necer.

pirms 2 mēnešiem, 2019.04.10 21:00

maksunmorics4

Vienīgais kurš te drīkst iet uz policiju ir Vents un rakstīt iesniegumu par Voldemāra Mellupa publiskajiem izteikumiem, ka viņš ir zaglis- bez pierādījumiem.

pirms 2 mēnešiem, 2019.04.14 20:46

lukiasmi

Ak, ko nu, nazisass, skaidrojat tam stulbenim. Viņš taču nav savu iztiku pelnījis ar darbu, sēd vecai mātei uz kakla, pilnīgs liekēdis un cilvēku nogānītājs. Tādam, ko skaidrot - pērtiķim Ņūtona likumus mācīt. Ja vienīgi ar pātagu un lielu stingrību. Kaut arī, diez vai - samaitājies līdz serdei šis radījums.

pirms 2 mēnešiem, 2019.04.11 14:55

bezugunsnavdumu

lukiasmi, man vienu reizi apniks, un mēs tiksimies policijā, kur tevi atvedīs ar varu.

pirms 2 mēnešiem, 2019.04.11 22:38

Novados