Valkas pašvaldība aicina Valsts pārvaldes un pašvaldības komisiju iepazīt Valkas novadu

Vakar, 23. oktobrī Valkas novada dome nosūtīja vēstuli LR Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšsēdētājai Ingai Goldbergai ar aicinājumu noorganizēt LR Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas izbraukuma sēdi Valkā.

Ņemot vērā, ka par piedāvāto jauno Latvijas novadu karti pēc administratīvi teritoriālās reformas ir dažādi viedokļi un īpaši daudz izskan perspektīvā Valkas novada vārds, kontekstā ar Rūjienas un Naukšēnu pretenzijām, būtu svarīgi, lai komisijas locekļi iepazītos ar situāciju uz vietas, Valkas – kā novada centra kapacitāti un tā perspektīvās attīstības iespējas un plānus.

“Valka atrodas īpašā situācijā un mums rūp, lai Valkas novads būtu konkurētspējīgs ar citiem novadiem. Mūsu pārliecība ir, ka tas ir arī visas valsts interesēs. Līdz ar to mēs vēlētos, lai Saeimas deputāti izvērtē visus aspektus, nevis vadītos pēc principa “patīk – nepatīk”. Mūsuprāt, izbraukuma sēde ir labākais mehānisms, kā pārliecināties par viena vai otra viedokļa pareizību,” komentē Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis.


Novados