Valkas pašvaldība turpina saņemt informāciju par vajadzību šķērsot robežu 3

Valkas novada dome turpina saņemt Valkas un Valgas pilsētu iedzīvotāju, kuriem humānu apsvērumu dēļ ir jātiek uz Valgu vai Valku, pieteikumus. Informācija tiek regulāri nosūtīta uz Igaunijas Policijas un robežsardzes padomi.  

Robežas šķērsošanas iemesli ir dažādi – kādam kaimiņpilsētā dzīvo tuvi radinieki, ir regulāri jāapmeklē ārsts, transportlīdzeklis ir reģistrēts Igaunijā un ir jāiziet tehniskā skate, Valgā dzīvojošiem bērniem jānokļūst bērnudārzā Valkā.   

Novada domes priekšsēdētāja sekretariāta vadītāja Inguna Medne informē, ka katru dienu sekretariāts saņem telefona zvanus no iedzīvotājiem. Viņi ne tikai piesakās, bet arī stāsta par problēmām, kas radušās, šķērsojot Latvijas–Igaunijas robežu. Pašvaldības iesniegto informāciju Igaunijas Policijas un robežsardzes padome nosūta uz robežsardzes punktiem, kur tā tiek pārbaudīta. I. Medne uzsver, ka robežu var šķērsot tikai tajā robežšķērsošanas punktā, kuru iedzīvotāji norādījuši sniegtajā informācijā.

Komentāri 3

bezugunsnavdumu

tā drīz puspilsētas vazāsies. dome vismaz pārbauda datus?

pirms gada, 2020.03.28 20:36

duksis4x4

Situācija uz Valkas - Valgas robežas ir apmēram tāda- igauņi stingri uzrauga, lai latvieši nenāktu uz Valgu, savukārt latviešu puse izskatās, ka visbiežāk sēž kaut kur tālāk un neiespringst. KAS NOTIEK VALKĀ?

pirms gada, 2020.03.29 09:20

bezugunsnavdumu

Latviešu pusē robežsargi guļ busā. Viss tiek darīts stilā, gan jau tā slimība pazudīs kautkur, kā sniegs pavasarī.
Igauni arī pašorganizējās un nestaigā ielās, mums vakardien Saulkrastos savāca 10 km korķi, visi vazājās apkārt.
Ja ne igauņi, tad valcenieši pilnā sastavā staigātu Valgā pēc pārtikas.
Sīs nedeļās pirmdienā bija vispār vāks no Valkas puses, daudzi gāja ar pašizdomātiem un ar roku rakstītiem darba līgumiem, nemaz neapjēdzot, ka līgumam jābūt oficiāli reģistretam..
Latvijā šķiet visi domā, ka tā tāda spēle, un viņi esot ārpus tās.

pirms gada, 2020.03.29 15:18

Novados