Valkas pilsētas centra dīķi atbrīvo no ūdensaugiem

Pēc ilgāka laika vakar priekšpusdienā Valkā pie Stendera ielas dīķa uz salas strādāja ekskavators, kurš ar kausu no ūdensaugiem atbrīvoja ūdenstilpes virsmu. Apkārtējo māju iedzīvotāji satraucās, vai tikai ekskavatorists neizpostīs vienā dīķa malā augošās skaistās ūdensrozes.

Novada domes izpilddirektora vietnieks – Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļas vadītājs Gints Stālmeisters stāsta, ka ūdensrozes neviens neizpostīts. Gluži pretēji, ja līdzekļi atļaus, tiks domāts par jaunu ūdensrožu stādīšanu. No dīķa izceltās dūņas kādu pusotru nedēļu stāvēs turpat uz saliņas, lai no tām notek lielais ūdens, bet pēc tam tās tiks aizvestas. Pašvaldība tās izmantos kompostam.
Valcēniete Ludmila atklāj, ka dūņas mazdārziņiem ir lielisks mēslojums, tāpēc tās izmantot kompostam ir atbalstāma iecere.

“Ziemeļlatvija” interesējās, vai pašvaldība nolēmusi no ūdensaugiem atbrīvot arī Rūjienas ielas dīķi. G. Stālmeisters atzīst, ka diemžēl tam nepietiks naudas, tāpēc šo darbu veiks citu reizi. 

“Iespēju robežās pakāpeniski veiksim šos darbus. To, ko varam izdarīt pašu spēkiem, jau esam izdarījuši – nopļāvuši dīķu karstus, atbrīvojuši no krūmiem un meldriem,” tā G. Stālmeisters.

“Ziemeļlatvija” jau rakstīja, ka iedzīvotāji pamanījuši pozitīvās pārmaiņas pie pilsētā esošajiem dīķiem. Šovasar pašvaldība uzsākusi arī Zāģezera pludmales un ezera krasta sakopšanas darbus.

Papētot “Ziemeļlatvijas” arhīvu, atklājās, ka pēdējo reizi Stendera ielas dīķi tīrīja 2009. gada oktobrī. Toreiz no dīķa izcēla stikla pudeles, vecus apavus, riepas un citu drazu. Izrādās, ka pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados Stendera ielas dīķī darbojusies arī strūklaka.

Novados