Valkas pūtēju orķestris valsts svētkos gatavo muzikālu sveicienu

Latvijas Republikas proklamēšanas 102. gadadienā 18. novembrī interneta vidē publicēs Vislatvijas pūtēju koporķestra muzikālu sveicienu. Šajā svētku akcijā, kuras iniciatīvas autore ir pūtēju orķestra “Bauska” diriģente Lelde Erta, piedalīsies arī jaunizveidotais Valkas pūtēju orķestris. 

“Ziemeļlatvija” jau rakstīja, ka oktobra sākumā Jāņa Cimzes mūzikas skolā notika topošā pūtēju orķestra dalībnieku pirmā tikšanās. Orķestri vada mūzikas skolas pedagogi Vivita Ose un Matīss Smiltiņš. Orķestra diriģente V. Ose stāsta, ka kopš darbības uzsākšanas diemžēl notikuši tikai divi mēģinājumi. Taču mūziķiem ir liela vēlme muzicēt, tāpēc šī akcija guva lielu atsaucību. Katrs mūziķis, kurš nolēmis piedalīties šajā akcijā, atsevišķi ieraksta savu muzikālo partiju. Pēc tam šie atsevišķie priekšnesumi video rediģēšanas programmā tiks salikti kopā. No tā izveidosies vienots Vislatvijas koporķestra muzikālais sveiciens.     

Valkas pūtēju orķestrī iesaistījušies ne tikai pašreizējie mūzikas skolas audzēkņi un pedagogi, bet arī skolas absolventi, kuri savu dzīvi kādreiz saistījuši ar muzicēšanu.

Novados