Valkas un Valgas iedzīvotājiem, šķērsojot robežu Valkā nebūs nepieciešams Covid–19 tests 4

No nākamās piektdienas, 15. janvāra, ierodoties Latvijā, robežšķērsotājiem būs jāuzrāda apliecinājums par negatīvu Covid-19 testu, taču šis noteikums neattieksies uz Valkas novadā un Valgas apriņķī deklarētām personām.

To Valkas novada priekšēdētājam Ventam Armandam Krauklim apliecinājis Valsts kancelejas vadītājs. Uz Valkas un Valgas iedzīvotājiem attiecas izņēmums par robežšķērsošanu.  Vietējiem ir iespēja  šķērsot Latvijas – Igaunijas robežu un brīvi pārvietoties Valkas un Valgas pašvaldību teritorijās reizi 30 dienās reģistrējot robežas šķērsošanu vietnē covidpass.lv.

Valdības noteiktā papildu drošības pasākuma uz robežām mērķis ir pasargāt no vīrusa infekcijas ievešanas Latvijā un mudināt iedzīvotājus pārvietoties tikai būtisku iemeslu, ģimenes apstākļu vai darba dēļ.

Komentāri 4

bezugunsnavdumu

Dari ko gribi, staigā bez zeķēm, ar masku, ar testu, bez testa - virusa statistika nemazinās, bet arī nepieug strauji. Kautkā savādi turās +- vienādi ar citām vals'tim.

pirms 12 dienām, 2021.01.09 15:44

kurkulis13

tas ka kancelejas vadītājs mutiski kaut ko apliecina nenozīmē to ka tas ir likums. EE,LV un EE pieņēma kopīgu likumu kas attiecas pilnīgi uz visiem. Attiecībā uz pierobežas iedzīvotājiem, tad tests netiks prasīts pierobežas iedzīvotājiem, kuri ikdienā šķērso robežu darba, izglītības un līdzīgu vajadzību dēļ un var uzrādīt apliecinājumu par nodarbinātību vai izglītību. Pārējiem visiem tiks prasīts. Atsevišķi LV un EE likumdošanā Valka nav izcelta ar kaut kādiem atvieglojumiem. Tad jau varēja norādīt likumu uz kuru atsaucas sis kancelejas vadītājs.

pirms 12 dienām, 2021.01.09 18:51

bezugunsnavdumu

Tas tikai pareizi, lai nevazājās lasi meklēt un matus nogriezt.
Lai sēž Valkā. Cerams ierobežojumi nebūs līdz 25.01, bet vismaz visu 2021. gadu.
Ar tādu pieeju visi patrioti keksim, kuriem itkā nevajag Igaunijā neko, ātri pārtaps par Igaunijai piederīgiem.
Krauklim nodoklu budžets būs simbolisks.

pirms 11 dienām, 2021.01.10 13:44

bezugunsnavdumu

Arī komendanta naktis varētu būt katru dienu. Bet piektdienās jau no 19 00.

pirms 11 dienām, 2021.01.10 13:47

Novados