Valmieras slimnīcā ievieš ierobežojumus

Saistībā ar pieaugošo “Covid-19” inficēto iedzīvotāju skaitu Vidzemes slimnīcā Valmierā vakar, 8. oktobrī, pie ieejas poliklīnikā atjaunots māsu postenis. Tā mērķis ir nodrošināt kontrolētu pacientu un viņu piederīgo plūsmas uzraudzību, veicot skrīninga temperatūras mērījumus.

SIA “Valmieras slimnīca” sabiedrisko attiecību speciāliste Benita Brila informē, ka slimnīcas nodaļās nav atļauts apmeklēt pacientus. Tuvinieku sūtījumi nododami māsu posteņa darbiniecei, uz paciņas uzrakstot pacienta vārdu, uzvārdu un nodaļu. Sūtījumos vajadzētu nodot tikai pirmās nepieciešamības preces un nelikt produktus, kas ātri bojājas. Ar ārstējošā ārsta atļauju atļauts apmeklēt tikai smagi slimus pacientus. Šis apmeklējums atļauts vienai personai, vienā reizē uzturoties pie piederīgā līdz 15 minūtēm, bet nepārsniedzot pusstundu. Māsu postenī katru dienu būs aktualizēts saraksts ar to pacientu vārdiem un uzvārdiem, kurus ārstējošais ārsts atļāvis apmeklēt. Apmeklētājam jānorāda pacienta vārds, uzvārds, nodaļa un, aizpildot veidlapu, arī savs vārds, uzvārds, uzrādot personu apliecinošu dokumentu. 

No 26. oktobra pacientiem, kuriem nozīmēta plānveida operācija, uz to jāierodas ar izziņu/testēšanās pārskatu par beidzamo 72 stundu laikā veiktu negatīvu “Covid-19” testu.

Savukārt uz ambulatorajām pieņemšanām nav atļauts ierasties cilvēkiem ar paaugstinātu ķermeņa temperatūru. Ja tādu konstatēs, pakalpojums nebūs pieejams. Cilvēkam steidzīgi jādodas prom un telefoniski jāsazinās ar savu ģimenes ārstu par tālāko ārstēšanu.
B. Brila atgādina cilvēkus ievērot noteikumus savai un citu veselībai un drošībai ikdienas gaitās - bieži un pareizi mazgāt rokas, izvairīties no sabiedrisku masu pasākumu apmeklēšanas, iepirkšanās vietās ievērot distancēšanos. Ja bijis kontaksts ar “Covid-19” inficētu personu, ievērot desmit dienu ilgu pašizolāciju.

Novados