Varēs bez maksas nodot nolietotu elektrotehniku

Dzīvē rodas situācijas, kad no ierindas iziet sadzīves tehnika – ledusskapis vai automātiskā veļas mazgājamā mašīna. Šādos gadījumos ir ne tikai jāgādā jauna lieta, bet arī jādomā, kur likt veco un savu laiku nokalpojušo sadzīves tehniku.

Lielisku iespēju no 1. līdz 31. augustam piedāvā vietējais sadzīves atkritumu savācējs – SIA “ZAAO”. Veselu mēnesi ZAAO darbības reģionos, tostarp arī Valkas, Smiltenes un Valmieras novados, notiks akcija “EKO zvans”. 

SIA “ZAAO” sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Leimane informē, ka akcijas laikā, zvanot uz “ZAAO” biroju, varēs pieteikt neizjauktas, nolietotas elektrotehnikas bezmaksas savākšanu (iekārtas izmērs vismaz 60x40x40 cm).

Pieteikumus pieņems pa tālruni 26132288. Saņemot neizjauktas, nolietotas elektrotehnikas (televizori, ledusskapji, plītis, trauku mazgājamās mašīnas, putekļu sūcēji, virtuves kombaini u.c.) savākšanas pieteikumu un pajautājot klienta atļauju, “ZAAO” biroja darbinieks reģistrēs akcijas dalībnieku klientu uzskaites sistēmā, veicot speciālu atzīmi par dalību akcijā. Katrs klients akcijā var veikt neierobežotu skaitu elektrotehnikas vienību savākšanas pieteikumus, balvu izlozē piedaloties vienu reizi.

Visai pieteiktajai elektrotehnikai tās izvešanas dienā jābūt novietotai ārpus telpām – pie kāpņu telpas ārdurvīm, biroja ārdurvīm, iebraucamā ceļa malā vai konteineru laukumā.

Arī ikdienā “ZAAO” piedāvā ar elektrību vai baterijām darbināmas nolietotas sadzīves elektrotehnikas savākšanu no klienta adreses, taču akcijas periodā ir atcelta transporta maksa, un akcijas laikā ikviens tās dalībnieks piedalīsies izlozē, iegūstot iespēju laimēt balvas – televizoru, rokas putekļu sūcējus, skandas un citas. 

Z. Leimane stāsta, ka nolietotu, neizjauktu elektrotehniku bez maksas ikdienā var nodot arī “ZAAO” darbības reģiona divdesmit vienā eko laukumā. Nogādājot nolietotu, neizjauktu elektrotehniku eko laukumā, iedzīvotāji nepiedalās akcijā “EKO zvans”.

“Pirms kāda laika iegādājos jaunu ledusskapi, bet vecais joprojām stāv virtuves stūrī. Noteikti izmantošu šo iespēju nodot veco ledusskapi, tikai vēl jāsameklē palīgi, lai to nonestu no trešā stāva. Tas ir sīkums, jo nav jāmeklē transports, lai ledusskapi nogādātu eko laukumā Valkā. Atzīstami, ka šī akcija ir bez maksas. Man kā pensionārei tas ir svarīgi,” atzīst valcēniete Skaidrīte.

Novados