Vasara atpūtai

Esmu no tiem cilvēkiem, kuram nekad nav miera, un, lai gan zvilnēšana dīvānā un nekā nedarīšana reizēm ir vajadzīga, tomēr tā reti liek justies, ka esi atpūties. Aizvien biežāk nākas atzīt, ka nepieciešamo relaksāciju pēc darba nedēļas sniedz dažādu fizisku darbu darīšana vai aktīvās atpūtas pasākumu apmeklējumi. Ne tikai atpūtu, bet arī gandarījumu sniedz pasākumi, kuros ar savu dalību iespējams kaut ko iegūt sev (zināšanu veidā) un, ja vēl iespējams palīdzēt…

Vasaras sākumā kā laikraksta “Ziemeļlatvija” pārstāvis devos uz Dabas aizsardzības pārvaldes organizēto pasākumu “Piedzīvojums Ziemeļgaujā”. Pasākums tika organizēts divās daļās, un tā mērķis bija iepazīt parkveida pļavas, vecupes un dižkokus. Pirmajā daļā devāmies pastaigā pa Valkas pagasta Zīles un Vekšu dabas takām un z/s “Vekši” apsaimniekoto teritoriju. Pastaigu jēgpilnu padarīja cilvēki, kuru pavadībā apstaigājām plašo teritoriju. Dabas aizsardzības pārvaldes vecākā valsts vides inspektore Rūta Zepa dalībniekiem pastāstīja, kā iespējams noteikt to, ka šeit atrodas parkveida pļavas, bet z/s “Vekši” saimnieki Ainis un Sanita Āboliņi dalījās parkveida pļavu apsaimniekošanas pieredzē un deva ieskatu tajā, ko nozīmē uzņemties rūpi par īpašu vietu uz planētas Zeme. Otrajā pasākuma daļā dalībniekiem bija iespēja fiziski iesaistīties parkveida pļavu iekopšanā.

Šādi pasākumi ir ideāli piemēroti tiem, kuri bez būšanas kustībā nevar iedomāties arī savas brīvdienas un ik uz soļa vēlas tvert zināšanas un padarīt savu eksistenci jēgpilnu. Jāpiebilst, ka “Piedzīvojumā Ziemeļgaujā” valdīja absolūts miers gan no organizatoru, gan dalībnieku puses. Pat talkā, kuras laikā tika attīrīta daļa parkveida pļavu teritorijas, neraugoties uz krūmgrieža un motorzāģa radīto troksni, bija jūtama relaksēta gaisotne. Un ne mazāk svarīgi – tas viss notika tepat. Nav nekur tālu jādodas, lai atpūstos, un vasara ir laiks, kad kultūras, sporta un aktīvās atpūtas pasākumi ik nedēļas nogali tiek piedāvāti plašā klāstā teju pie mājas sliekšņa. Tikai jāsaprot, kas no tā visa sniegs patiesu gandarījumu un vēlamo atpūtu. Iespējams, jāpaliek mājās… Izvēlēties nekad nav viegli, tāpēc labi, ja ir ģimene, draugi vai kolēģi, ar kuriem pārrunāt šīs lietas.

Lai aktīva un prieka pilna vasara!

Novados