Vērš Smiltenes privātmāju iedzīvotāju uzmanību

Smiltenē daudzviet privātīpašumos augošie koki un krūmi izauguši virs gājēju ietvēm un aizsedz ceļa zīmes, apdraudot ceļu satiksmes dalībniekus un apgrūtinot gājēju pārvietošanos. Rūpējoties par drošību, Smiltenes novada domes Saimnieciskās darbības nodaļa aicina ikvienu pilsētas iedzīvotāju apzāģēt savā īpašumā augošos krūmus un kokus, kas liecas pāri ietvēm un aizsedz ceļa zīmes. Šis darbs ir jāpaveic septembrī.

Smiltenes novada domes Saimnieciskās darbības nodaļas teritorijas apsaimniekošanas speciāliste Agija Kukaine stāsta, ka, veicot apzāģēšanas darbus, virs ietvēm jānodrošina 2,3 metrus augsta brīva telpa un ceļa zīmes pilnībā jāatbrīvo no apauguma. 

«Vispirms jau to lūdzam darīt ceļu satiksmes dalībnieku drošības dēļ. Otrkārt, krūmi un koku zari, kas aizsedz ietvi, traucē veikt uzturēšanas darbus «Smiltenes NKUP» tehnikai. Septembrī iedzīvotāji šos krūmus savā īpašumā var apzāģēt, kā paši vēlas, bet, ja tas netiks izdarīts, oktobrī to veiks pašvaldība sadarbībā ar «Smiltenes NKUP»,» laikrakstam stāsta A. Kukaine.

Teritorijas apsaimniekošanas speciāliste atgādina, ka ik gadu rudenī pašvaldība pilsētas teritorijā, tostarp arī kapsētā un parkos, organizē bīstamo koku un zaru apzāģēšanu un kopšanu, piesaistot arboristus. Šogad darbi, visticamāk, sāksies nākamajā mēnesī.

Novados