Veselības veicināšanas projektu aktivitātes Smiltenes novadā uz jautājuma zīmes

Aprīļa beigās bija paredzēts Smiltenes novada pašvaldības īstenotā projekta “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai Smiltenes novadā” noslēgums. Ņemot vērā valstī noteiktos ierobežojumus ārkārtējā stāvokļa laikā, visas projekta aktivitātes tika apturētas jau marta vidū, pagarinot noslēguma termiņu līdz 30. jūnijam.

Smiltenes novada Sociālā dienesta sociālā darbiniece, projekta aktivitāšu koordinatore Anita Šteinberga laikrakstam stāsta: “Šobrīd sēžam kā uz adatām, gaidām, kas mainīsies pēc 12. maija, lai zinātu, kā rīkoties tālāk. Pašlaik viss ir apturēts. Pavisam skaidrs, ka vairs nenotiks peldēšanas nodarbības senioriem Priekuļu peldbaseinā, neturpināsies arī meistardarbnīcas ēst gatavošanā vidusskolēniem. Tāpat bija plānotas grupu nodarbības cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, arī tās, visticamāk, šī projekta ietvaros nevarēsim īstenot. Varbūt iespējama būs nūjošana un jogas nodarbības.”

A. Šteinberga atklāj, ka iedzīvotāji interesējas par veselības veicināšanas projekta aktivitātēm, visvairāk esot žēl par peldbaseina apmeklējuma neesamību. “Šobrīd ir svarīgi netrakot, bet ievērot sociālo distancēšanos un sargāt sevi. Kustības ir nepieciešamas, tikai tagad tās jāveic individuāli,” teic A. Šteinberga.

Jāpiebilst, ka Ministru Kabineta grozījumi paredz pašvaldībām, kuras ar Eiropas Savienības fondu atbalstu īstenoja veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumus, iespēju projektus turpināt arī no 2020. līdz 2023. gadam (projekta otrā kārta). Līdz ar izmaiņām programmas nosacījumos tiek vienkāršots projektu ieviešanas process un samazināts administratīvais slogs – paredzēts atteikties no otrās projektu iesniegumu atlases kārtas īstenošanas, bet tās vietā tiks pagarināts pirmās atlases kārtas ietvaros apstiprināto projektu īstenošanas periods.

Novados