Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

VIDEO: Smiltenē liela interese par stādu iegādi attālināti

"Latvijas Valsts mežu" (LVM) Smiltenes kokaudzētavā šis pavasaris iesācies īpaši rosīgi, jo, ņemot vērā aicinājumu palikt mājās, cilvēki īpaši aktīvi iekopj savus dārziņus. Šogad pieprasījums audzis gan pēc dzīvžogu, gan augļu koku stādiem.

Smiltenes kokaudzētavā atzīst, ka siltās ziemas dēļ pavasaris sācies ļoti agri un pirmie dekoratīvie stādi pārdoti jau janvārī, savukārt meža stādi ievākti martā. Citus gadus tas notiek krietni vēlāk. Tā kā daudzi cilvēki spiesti palikt mājās, tad šeit stādus var iegādāties attālināti, turklāt ar piegādi dzīvesvietā.

Liegums ciemoties, brīvais laiks un arī  siltā ziema mainījusi daudzu cilvēku paradumus, īpaši pievēršoties dārza iekopšanai. Stādu un koku audzētavas atzīst, ka tik lielu pieprasījumu nav gaidījušas.

Kā stāsta kokaudzētavas vadītāja Baiba Miķe, šogad cilvēki papildus tradicionālajam piedāvājumam izvēlas interesantākus stādus, kas nav bieži sastopami mūsdienu dārzos, piemēram, ēdamo plūškoku, sausseržus vai pīlādžus. Pieprasīta arī ābele, ķirsis un krūmmellene.

Ainavu arhitekte Kristiāna Pavasare-Veispāla no Rīgas kopā ar bērniem pandēmijas laiku pavada Smiltenē, kur jau pāris gadus iekārto piemājas dārziņu. Tiklīdz viņa dārzā atrod brīvu vietu, kur varētu ko iestādīt, tiek zvanīts uz kokaudzētavu un veikts pasūtījums. Pēc kāda laika kārotos stādus atved līdz namdurvīm.

Kristiānas dārzs šogad papildināts ar pelēko spireju stādiem, tūjām, lavandām. Kopā ar galvenajiem dārzniekiem - abiem dēliem - Kristiāna plāno izraudzīties vēl citus stādus.

Novados