Vidzemē notiks militārās mācības “Zobens 2020”. Lielākās Zemessardzes mācības norisināsies arī Smiltenes, Valkas un Strenču novados

No 25. līdz 27. septembrim Nacionālo bruņoto spēku militāro mācību cikla “Namejs 2020” ietvaros Vidzemē notiks Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes lauka taktiskais vingrinājums “Zobens 2020”, kuru laikā tiks pārbaudīta brigādes bataljonu spēja veikt uzdevumus konvencionālā apdraudējuma scenārija ietvaros. 

Mācības “Zobens 2020” ir šī gada lielākās Zemessardzes mācības, kuru laikā ap 1000 Vidzemes brigādes zemessargu un karavīru iepriekš saskaņotās vietās – Smiltenes, Valkas, Alūksnes,  Apes, Gulbenes, Strenču un Beverīnas novados – veiks patrulēšanu un reidus, ierīkos slēpņus, patruļbāzes un novērošanas posteņus, kā arī veiks citus mācību scenārijā noteiktos uzdevumus.

Mācību laikā Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes Medicīnas rotas speciālisti, izvēršot mobilos cietušo aprūpes centrus Apes novadā un Strenčos, trenēs cietušo stabilizāciju līdz pacientu tālākai evakuācijai.  

Mācību laikā nosacītā pretinieka lomā darbosies Igaunijas Zemessardzes jeb brīvprātīgās Aizsardzības līgas “Kaitseliit” dalībnieki. Mācības notiks sadarbībā ar AS “Latvijas Valsts meži” un AS “Latvijas Valsts ceļi”, kas sniegs atbalstu pretmobilitātes šķēršļu izvietošanā.

27.septembrī no plkst. 12.00 Strenču novada Sedā būs apskatāms militārais ekipējums un tehnika, savukārt plkst. 14.00 tur notiks mācību “Zobens 2020” noslēguma ceremonija, kurā piedalīsies visi mācībās iesaistītie Vidzemes brigādes zemessargi, karavīri un militārā tehnika, kā arī Igaunijas Zemessardzes dalībnieki, karavīri un tehnika.

Iedzīvotāju ievērībai!

Mācību un vingrinājumu laikā pa Vidzemes autoceļiem pārvietosies gan Latvijas, gan Igaunijas Zemessardzes militārā tehnika. Tuvojoties militārās tehnikas kolonnai, aicinām autovadītājus ievērot ceļu satiksmes noteikumus un netraucēt kolonnu kustību.

Mācības notiks iepriekš ar īpašniekiem saskaņotās vietās, un scenārija izpildes laikā tiks lietota mācību munīcija un kaujas imitācijas līdzekļi, kas rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību, tomēr, ja tāda tiek atrasta, to nedrīkst aiztikt.

Aicinām iedzīvotājus neuztraukties, redzot karavīru un zemessargu pārvietošanos pa ielām, ceļiem un  mežiem, tehnikas un cita veida aprīkojuma izvēršanu un pozīciju ieņemšanu. Lūdzam ar sapratni izturēties pret iespējamajiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem, kas var rasties sakarā ar militārās tehnikas pārvietošanos pa autoceļiem vai īslaicīgu kontrolpunktu un pārvietojamo šķēršļu izvietošanu. Šie šķēršļi nepiesārņo vidi un nebojā infrastruktūru. Teritorijas pēc mācībām tiks sakoptas.

20200827-0840-militaras-macibas-zobens-2

Novados