Vidzemes slimnīcas informācija saistībā ar koronavīrusu

SIA “Vidzemes slimnīca” Valmierā, tāpat kā citas ārstniecības iestādes Latvijā, ir izstrādājusi pasākumu plānu sākotnējai rīcībai jaunā koronavīrusa (COVID-19) infekcijas aizdomu gadījumā, kā arī ārstniecības iestādes personāls ir apmācīts.

Vidzemes slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Benita Brila informē, ka līdz 20. februārim pulksten 14 Slimību profilakses un kontroles centrs Latvijā nav apstiprinājis nevienu saslimšanas gadījumu ar COVID-19 infekciju. 

“Ja cilvēkam ir akūta elpceļu saslimšana – pēkšņs sākums un vismaz viens no simptomiem – paaugstināta ķermeņa temperatūra, klepus, rīkles iekaisums, elpas trūkums – četrpadsmit dienu laikā pēc atgriešanās no Ķīnas vai pēc kontakta ar pacientu, kuram apstiprināta koronavīrusa infekcija, pirms došanās uz Neatliekamo medicīnisko palīdzību un pacientu uzņemšanas nodaļu noteikti jākonsultējas ar savu ģimenes ārstu,” uzsver B. Brila. Viņa norāda, ja cilvēks ar iepriekš nosauktiem simptomiem ir jau pie pacientu uzņemšanas nodaļas durvīm, vispirms ir jāsazinās ar personālu, zvanot uz tālruni 29222286 vai 64202602 un vienojoties par tālākiem drošības pasākumiem.

Novados