Vijciemā ceps pankūkas un maskosies

Šonedēļ Vijciema pagastā notiks divi aizraujoši pasākumi. Iezīmējot pavasara sākumu, vijciemieši aicina piedalīties radošajā kulinārijas darbnīcā “Ko celsim galdā Meteņos?”. 

Kulinārijas darbnīca notiks ceturtdien, 20. februārī, pulksten 18 Amatniecības centrā. Darbnīcas dalībnieki ceps pankūkas ar dažādiem pildījumiem un pēc tam notiks degustācija. Latviešu tautas ticējums vēsta, ka Meteņos ir daudz jāēd, jādejo un nedrīkst skopoties. To centīsies ievērot arī vijciemieši.

Savukārt sestdien, 22. februārī, pulksten 22 tautas namā notiks tradicionālais karnevāls. Vijciema tautas nams ir viens no retajiem tuvā un tālā apkārtnē, kur katru gadu notiek karnevāls. Tiem, kuri būs pacentušies pie sava tēla radīšanas, ballē ieeja – bez maksas, pārējiem – par maksu. Pasākumā muzicēs grupa “Avantūra”. Pulksten 23 notiks masku parāde, vērtēšana un apbalvošana. 

Tautas nama vadītāja Vita Bērziņa stāsta, ka katru gadu janvārī karnevāls notiek Bilskas pagasta Mēros, bet Vijciemā – februārī. Katru reizi pasākumā ierodas desmit līdz divdesmit maskas. Pagastā ir nomainījušās paaudzes, un jaunā paaudze aktīvi iesaistās šajā pasākumā, darinot darbietilpīgas maskas. Regulāri karnevālu apmeklē atraktīva kompānija no Valmieras, kuri tērpušies mūsdienīgās maskās, kas ataino jaunāko filmu un  animācijas filmu varoņus.     

Novados