Ziemassvētku gaidīšanas laikā aicina līdzcilvēkus piepildīt kāda seniora sapni 2

Jāatzīst, ka ikvienam cilvēkam cienījamos gados jāsastopas ar dažādām grūtībām, piemēram, veselības problēmām, vientulību, nespēku un nevarību. Mūsdienās arvien biežāk sirmgalvji dažādu apstākļu dēļ vecumdienas pavada pansionātos. Šāds krass dzīves pavērsiens ne vienmēr sagādā prieku, gluži pretēji – sirdssāpes par savu māju un ierastās vides atstāšanu. Turklāt pašlaik, kad sociālajos namos ir stingri ierobežojumi saistībā ar “Covid-19” pandēmiju, sirmgalvji nereti jūtas pamesti un vientuļi.

Lai kaut nedaudz iepriecinātu sirmgalvjus, kuri mitinās sociālās aprūpes namos, jau trešo gadu Latvijas reģionu vairāk nekā 120 sociālās aprūpes centros tiek īstenots projekts “Piepildi sapni!”. Jāpiebilst, ka kopumā Latvijā aprūpes centros dzīvo vairāk nekā 12 500 cilvēku.

NSUS labdarības biedrība 2017. gada martā izveidoja senioru atbalsta projektu “Eņģeļa pasts”. Tā devīze – piepildi kāda veca cilvēka sapni un viņš būs no sirds pateicīgs par to! Savukārt 2018. gada oktobrī nodibināts sociālais uzņēmums SIA “Eņģeļa pasts” ar mērķi – sociāli mazaizsargāto grupu apzināšana un apkopošana, kā arī projektu radīšana šo grupu sociālās  un emocionālās labklājības uzlabošanai. 

Arī šogad, gaidot Ziemassvētku laiku, sabiedrība tiek aicināta atbalstīt akciju “Piepildi sapni!” un projekta linkā http://www.engelapasts.lv/index.php/projekti/piepildi-sapni iekļautajos sarakstos var atrast visu nepieciešamo informāciju par dāvanu saņēmēju. Šīs akcijas atbalstītāji dāvanas var nosūtīt arī Latvijas Sarkanā Krusta sociālās aprūpes centra “Valka” 68 iemītniekiem un arī SIA “Sarkanā Krusta Smiltenes slimnīca” 52 iemītniekiem. Turpat iespējams iepazīties ar kārtību, kā var nosūtīt dāvanu konkrētam cilvēkam.

Latvijas Sarkanā Krusta sociālās aprūpes nama “Valka” vadītāja Dace Bašķe stāsta, ka, sākot strādāt par vadītāju aizvadītā gada beigās, redzējusi, ka visi šo dāvanu saņēmēji bijuši neizsakāmi priecīgi. Gaidot Ziemassvētkus, aprūpes centrā tiek uzstādītas vairākas svētku egles, sadarbības partneri uzdāvina piparkūkas un mandarīnus. Tā tiek radīta svētku sajūta. D. Bašķe atzīst, ka sirmgalvjiem tas ir ļoti svarīgi, ka viņus kāds atceras, jo ne visiem ir tuvinieki, kas var sagādāt svētku prieku. Šonedēļ kāda iemītniece, kura oktobra beigās svin dzimšanas dienu, jau ar “Eņģeļa pasta” starpniecību saņēma lielu sūtījumu. D. Bašķe priecājas, ka kāds sarakstā bija pamanījis, ka sirmgalvei ir jubileja un viņu pārsteidzis. “Ziemeļlatvija” interesējās, vai stingro “Covid-19” ierobežojumu dēļ iemītnieki nejūtas vientuļi un aizmirsti, jo tuvinieki viņus nevar apciemot. D. Bašķe skaidro, ka cenšas šo situāciju risināt. Piemēram, ja kādam no iemītniekiem ārsts konstatējis veselības pasliktināšanos, par to tiek informēti tuvinieki un viņiem sejas maskā un cimdos atļauts apmeklēt savu sirmgalvi. Arī pie ilgstošiem iemītniekiem var ierasties tuvinieki. 

Arī SIA “Sarkanā Krusta Smiltenes slimnīca” sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas nodaļas vadītāja Anita Bušmane “Ziemeļlatvijai” atzīst, ka dāvanu saņēmēji no sirds priecājas par negaidīto pārsteigumu. Turklāt viņi ir nesaprašanā, kā dāvinātāji zinājuši viņu vēlmes un kāpēc daudzi izvēlas būt anonīmi. A. Bušmane atzīst, ka darbinieki sarunās cenšas noskaidrot vēlmes un tās tad arī tiek iekļautas šīs labdarības akcijas sarakstā. Pērn sirmgalvjiem bijis sirsnīgs Ziemassvētku pasākums, kur izdalītas šīs dāvanas. Seniori bijuši bezgala laimīgi un priecīgi. Taču šogad jau līdz oktobrim ar “Eņģeļa pasta” starpniecību daži iemītnieki saņēmuši pārsteiguma dāvanas. A. Bušmane centusies noskaidrot, kāpēc dāvinātāji tās nosūtījuši tik agri. Izrādās, kāds, lasot sarakstus, ieraudzījis sociālā aprūpes nama iemītnieku ar mammas vai bijušās skolotājas vārdu un izlēmis šim sirmgalvim sagādāt negaidītu, bet ļoti patīkamu pārsteigumu. To varam izdarīt arī mēs!

Komentāri 2

bezugunsnavdumu

Tur vēlmes ne vairāk par 1000 eur kopumā. Ja Krauklis izbeigtu stumt mākoņus un īstenot pirmsākumos neveiksmīgus projektus, Valkas dome pati varētu apmaksāt katram pansiona iemītniekam dāvanu.

pirms 7 mēnešiem, 2020.11.01 05:00

veletajsv

Tiešām? Vadītājas ir to pamanījušas? Ka viņiem vajag 1x gadā dāvanu???
Nopietni?
Jums kauns nav!
Tiem cilvēkiem vajag komunikāciju, sarunas, ikdienā! Dāvana zsv ir ziedotāju ķeksis, lai var mierīgi gulēt un savu "spalvu spodrināt"!

pirms 7 mēnešiem, 2020.11.01 17:42

Novados