Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zviedru dienas Valkas mākslas skolā

Valkā notiekošo Zviedru dienu ietvaros Valkas iedzīvotājiem un viesiem pašlaik tiek sniegta lieliska iespēja aplūkot dažādas mākslas izstādes.

Arī  Valkas Mākslas skolas audzēkņi gatavojās sagaidīt Zviedrijas delegāciju. Viņiem  bija iespēja iepazīties neklātienē ar Zviedriju, iepazīt dažādu autoru literāro varoņu piedzīvojumus un tos attainot savos darbos. Mazākie skolas audzēkņi  savos gleznojumos uzzīmēja koka zirdziņu pārvērtības ieliekot tos mūsdienīgā vidē, kā arī atspoguļoja vēsturiskos notikumus jūrās viļņos, pētīja vikingu laivu uzbūvi un to īpatnības. Audzēkņi - mazie mākslinieki no Igaunijas gleznojumos atspoguļoja Zviedrijas ainavas un  to kā viņi izjūt šis zemes vienreizību īpašā tikai igauņiem raksturīgā kolorītā. Ienākot skolā Jūs varēsiet aplūkot  dažādus skolas audzēkņu veidojumus gan plastalīnā, gan mālā.  Tie ir zirdziņi, Karlsoni ar tortītēm un Pepijas, Mumini un viņu draugi. Tās ir dazādas grafiskas kompozīcijas un gleznojumi, kas priecēs skatītājus. 

Gandrīz visi skolas audzēkņi piedalījās izstādes – konkursa darbu veidošanā. Īpaši laipni lūgti  skolas audzēkņu vecāki aplūkot savu bērnu veikumu.

Paldies audzēkņiem un viņu skolotājiem par krāsainajiem un skaistajiem  darbiem !

14. novembrī Valkas pilsētas bibliotēkā notika  radošo darbu konkursa “Zviedrijas impresijas“ noslēguma pasākums. Konkursa laureātiem  Zviedrijas vēstniece Annika Jagander pasniedza  diplomus un grāmatas.

Pēc tam Zviedrijas delegācija ciemojās pie mums - Valkas Mākslas skolā. 

Novados