14. Gaujas Plostnieku svētki paliks vēsturē ar vēl nebijušām lietām 1

Aicinām piedzīvot vislabāko nedēļas nogali maijā! Ar šādu dāsnu un vilinošu solījumu ciemiņus uz 14. Gaujas plostnieku svētkiem Strenčos ielūdz vērienīgā pasākuma rīkotāji - novada dome un biedrība "Gaujas plostnieki". Svētki notiks nākamo sestdien, 21. maijā.

Arī šogad atpūtas un izklaides programma sarūpēta visas dienas garumā un ilgs līdz pat vēlai naktij. Šoreiz svinēšanu vainagos strencēniešiem liels notikums, - viņu pilsēta oficiāli kļuvusi par starptautiskās plostnieku brālības biedru.

Būs Plūdu stabs un plosta maketsŠo faktu apliecinās simboliska zīme "Starptautiskā plostnieku pilsēta", ko svētku vakarā pulksten 21.30 atklās pie Gaujas tilta pie Strenčiem.

"Starptautiskajā plostnieku asociācijā esam 10 gadus. Šogad Strenčiem ir piešķirts Starptautiskās plostnieku pilsētas statuss," šo notikumu novērtē arī Strenču novada domes priekšsēdētājs Jānis Pētersons. Nozīmīgā brīža dēļ uz svētkiem ieradīsies arī Starptautiskās plostnieku asociācijas valdes loceklis no Vācijas.

Vēl 14. Gaujas plostnieku svētki būs īpaši ar Plūdu staba uzstādīšanu Gaujas krastā pie Vecā ozola. Sirmo koku pērn vasarā nogāza vētra. Tagad tur iestādīs jaunu ozolu un uzstādīs Plūdu stabu, lai atzīmētu Gaujas plūdu rekordlīmeņus.

Tas būs skaists, trīs metrus augsts stabs no Jērcēnu muižas parkā auguša ozola, stāsta Strenču novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Ginta Gailīte. Stumbrā būšot iegrebti vilnīši, bet virsū kā micīte uzlikts jumtiņš. Plūdu stabu veido strencēnietis Guntars Briedis.

Tāpat 14. Gaujas plostnieku svētki paliks pilsētas vēsturē ar plosta maketa atklāšanu laukumā pie Strenču autoostas. Maketu veidos trīs plenes (katras izmērs - 3 x 5 metri), kas vizuāli būs tādas pašas, kā īstās Gaujas ekspedīcijas plosta plenes. Tas tāpēc, lai tūristu un citu caurbraucēju uzmanību piesaistītu Strenčiem, teic plosta maketa idejas autors, Strenču novada deputāts Jānis Ence. Plosts zālienā tiks novietots uz pastāvīgu palikšanu.

"Nepietiek tikai ar vienu plostnieka koka skulptūru Gaujas krastā, jo, braucot cauri pilsētai tranzītā, to neredz. Taču Plostnieku svētki ir tradīcija, ar ko Strenči pamatoti var lepoties," uzsver J. Ence.

Viņš personīgi uzdāvinās pilsētai informācijas stendu, ko novietos pie plosta maketa. Tajā būs izlasāma informācija par Gaujas plostnieku svētkiem un apskatāmas fotogrāfijas.

Plosta maketu darina biedrības "Gaujas plostnieki" valdes loceklis, pieredzējušais plostnieks Romāns Polītis ar savu komandu.

Zupu vārīs pavārs SirmaisĪsto plostu no 10 plenēm plostnieki sāks siet trešdien, 18. maijā, pie Spicu tilta agri no rīta - jau pulksten 7. Ekspedīcija pa upi ceļā dosies ceturtdien. Plostniekus Strenčos svinīgi sagaidīs sestdien pulksten 11 pie Vecā ozola.

Plostu sies un ekspedīcijā brauks arī Polijas plostnieku delegācija: septiņi vīri un divas dāmas, vēsta biedrības "Gaujas plostnieki" valdes loceklis Jānis Vāvere.

Piektdien uz plosta uzkāps arī pavārs Mārtiņš Sirmais. Viņš vārīs plostniekiem zivju zupu. Pavāra virumu sestdien varēs nogaršot arī Plostnieku svētku apmeklētāji.

Plostnieku svētkus Strenčos gaida gan lieli, gan mazi, un daudzi cenšas palīdzēt, cik spēj. Strenču novada vidusskolas skolēni aicina Plostnieku svētku apmeklētājus - gan bērnus, gan pieaugušos - piedalīties aizraujošās atrakcijās, lai sagādātu prieku bērniem, un ieejas biļetes vietā ziedot mīkstās rotaļlietas, dažādas galda spēles vai simbolisku naudas summu.

Ziedojumus nodos organizācijas "Glābiet bērnus!" Strenču nodaļai. Tā ir Strenču vidusskolas 11. un 12. klases skolēnu aktivitāte projektā par brīvprātīgo darbu, informē abu klašu audzinātāja Sanita Ļeļeva.

"Man par šādām aktivitātēm nekādas informācijas nav. Bet, ja bērni grib darīt labus darbus, tas ir apsveicami. Lai viņiem veicas!" novēl biedrības "Glābiet bērnus!" Strenču nodaļas valdes priekšsēdētāja Velga Graumane.

PASĀKUMA PROGRAMMA  ŠEIT

Komentāri 1

Alldo

Labi svētki, vēl tikai vienu ziedojumu urnu "ceļš bez bedrēm".

pirms 10 gadiem, 2011.05.10 19:03

Novados