Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

2015.gada janvāra sākumā paredzētās pensijas un pabalstus saņems jau šogad

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) veiks finansējuma pārskaitīšanu uz Valsts kasi jau 2014.gada decembrī, tādējādi nodrošinot pensiju un pabalstu izmaksas nepārtrauktību 2015.gada janvārī, informē Labklājības ministrija (LM).

Tas nozīmē, ka klienti, kuriem pensiju izmaksas datums ir 5.janvāris ar ieskaitīšanu klienta kontos, 2015.gada janvāra pensiju saņems jau 2014.gada decembrī.


Šādas izmaiņas nepieciešamas, jo darba diena no piektdienas, 2015.gada 2.janvāra, ir pārcelta uz sestdienu, 2015.gada 10.janvāri. Tā rezultātā 2015.gada sākumā maksājumi uz Valsts kasi varēs sākties 2015.gada 5.janvārī.


Lai nodrošinātu minētos pakalpojumus, VSAA 2014.gadā ir nepieciešams papildu finansējums 18,2 milj. eiro apmērā. Šim mērķim LM novirzīs valsts sociālās apdrošināšanas speciālā budžeta naudas atlikumu uz 2014.gada 1.janvāri.


Vienlaikus LM pārdalīs budžeta līdzekļus 1,9 milj. eiro apmērā, lai 2014.gadā varētu izmaksāt piemaksas pie pensijām politiski represētajiem cilvēkiem. To iespējams izdarīt, jo samazinājies prognozētais izdienas pensiju saņēmēju skaits par 449 cilvēkiem mēnesī. Savukārt plānotais politiski represēto cilvēku skaits pieaudzis par 264 cilvēkiem mēnesī, kā arī par 8,8 eiro vidēji mēnesī palielinājies piemaksu vidējais apmērs.


Iepriekšminēto paredz pirmdien, 10.novembrī, valdībā apstiprinātais rīkojums Par finanšu līdzekļu piešķiršanu Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras administrēto pakalpojumu izmaksu nodrošināšanai 2014.gadā.
  

Novados