Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Āfrikas cūku mēri konstatē vēl vienā saimniecībā Ērģemē; PVD saskaras ar darba traucēšanu 10

 Saņemtie laboratorisko analīžu rezultāti apstiprinājuši Āfrikas cūku mēra (ĀCM) vīrusu vienai mājas cūkai Ērģemes pagastā Valkas novadā, aģentūru LETA informēja Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Anna Joffe. PVD sestdien saskārusies arī ar darba traucēšanu.


Piemājas saimniecībā tika turētas deviņas mājas cūkas, no kurām vīruss konstatēts vienai cūkai. Mājas cūkas ir iznīcinātas, veikta dezinfekcija. Novietne atrodas tuvu pirms tam skartajai novietnei, tāpēc netiek izslēgts, ka slimība saimniecībā izplatījusies no cilvēkiem, kas veica dzīvnieku aprūpi un neievēroja biodrošības pasākumus.


PVD inspektori Ērģemes pusē sestdien ir saskārušies ar nepatīkamu gadījumu, kad ir tikušas noņemtas zīmes par karantīnas ierobežojuma teritoriju, kuras tika izvietotas ceturtdienas vakarā.


Dienests atgādina, ka tāda rīcība nav pieļaujama, ir bezatbildīga un krietni apgrūtina dienesta darbu. Par konkrēto gadījumu PVD ir telefoniski informējis Valkas novada policijas pārvaldes Kārtības policiju, un pirmdien iesniegs ziņojumu Valsts policijas reģionālajai pārvaldei, norādīja Joffe.


Kā ziņots, kopumā ĀCM Latvijā līdz šim konstatēts 30 mežacūkām un 28 mājas cūkām 14 piemājas saimniecībās, savukārt iznīcinātas 198 mājas cūkas.ĀCM Latvijā tika konstatēts 26.jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas.


Pēc nedēļas, slimībai izplatoties, Saeima izsludināja ārkārtas situāciju, kas no 2.jūlija līdz 1.oktobrim noteikta Aglonas, Krāslavas, Dagdas, Zilupes un Ciblas novadā, Daugavpils novada Ambeļu, Biķernieku, Demenes, Dubnas, Laucesas, Maļinovas, Naujenes, Salienas, Skrudalienas, Tabores, Vecsalienas un Višķu pagastā, Rēzeknes novada Kaunatas, Mākoņkalna un Pušas pagastā un Ludzas novada Brigu, Isnaudas, Istras, Nirzas, Ņukšu, Pildas un Rundēnu pagastā.


Pēc ĀCM gadījuma konstatēšanas Valkas novadā ārkārtas situācijas zona 22.jūlijā izsludināta arī Rēzeknes, Ludzas, Alojas, Mazsalacas, Rūjienas, Naukšēnu, Valkas, Burtnieku, Kocēnu, Beverīnas, Strenču, Priekuļu, Raunas, Smiltenes, Apes, Alūksnes, Viļakas, Balvu, Rugāju, Baltinavas, Kārsavas, Preiļu un Riebiņu novadā.

Komentāri 10

Asaric

Kraukļu bari pacēlās gaisā un nelāga smaka iecirtās degunā, kad tuvojāmies vietai, kur Valkas uzņēmums “Servilat” mežā izgāž nokauto dzīvnieku atliekas. Līdzīgas izgāztuves var atrast arī Ērģemes zemnieku saimniecības “Kalnpierbes” kautuves apkārtnē...

pirms 4 gadiem, 2014.07.28 20:50

..

To stāstīja LNT ziņās, pieļaujot, ka tā varētu būt, bet ja nu nebija?

pirms 4 gadiem, 2014.07.29 12:52

Asaric

http://www.la.lv/lopkautuvju-izgaztuves-meza-mera-perekli%E2%80%A9/

pirms 4 gadiem, 2014.07.29 15:13

Sēne

Kaut kā pat neticas,ka mūsdienās ir iespējams kautuves atkritumus vienkārši izgāzt mežā.Kur skatās pvd? Ja tā tas ir , tad šie darboņi-piegānītāji ir riktīgi jāsoda.

pirms 4 gadiem, 2014.07.29 09:31

aha

Varbūt PVD pašus derētu paņemt aiz zvaniem? Visu šo laiku, kopš uzņēmums darbojas PVD nevienu reizi nebija iegriezušies ciemos? Nekādas pārbaudes netika veiktas? Laikam nebija intereses. Tas kantorītis pats nav nekāds svētuma iemiesojums. Tagad, kad cūku mēris visās malās, tad pakaļas svilst.

pirms 4 gadiem, 2014.08.02 15:45

anna

Abi dara vienu darbu,bet viens ir uzņēmums,otrs zemnieku saimniecība,kāda tur starpība?

pirms 4 gadiem, 2014.08.04 21:48

vinč

Varbut tas cukas nau slimas un tas vis ir izdomats lai likvidetu visus lopus un iepirktu arzemju gaļu??
Vismaz tie kas izgaz tas iekšas meža ir janiem un jasoda labi ta nedriks darit

pirms 4 gadiem, 2014.08.06 21:57

LAUNKALNES SAIMNIEKS

NEPIETIEKAMI STRADA PVD INSPEKTORI ERGEMES PAGASTA UN ARI PASVALDIBAS POLICIJA,JA TUMSAS PIESEGA NO ERGEMES VAR PARVEST CUKU KAUTKERMENUS UZ MANU NOVADU ,ES JUTOS APDRAUDETS,PAR KO GAN MAKSAJU NODOKLUS JA DIENESTI SAVU DAR BU NEPILDA

pirms 4 gadiem, 2014.08.18 13:29

Novados