Aicina pieteikties ģimenes, kas vēlētos uzņemt apmaiņas skolēnu 3

Jau šīs vasaras beigās YFU programmas (Youth For Understanding) ietvaros Latvijā iebrauks 18 apmaiņas skolēni no dažādām pasaules valstīm – Čīles, Šveices, Dānijas, Vācijas un Taizemes. Latvijā viņi pavadīs vienu mācību gadu, lai iepazītu mūsu zemes kultūru, sabiedrību, kā arī apgūtu latviešu vai krievu valodu.

Tā kā apmaiņas skolēni apmaiņas gadā programmas ietvaros dzīvo vietējās ģimenēs, YFU Latvija aicina pieteikties ģimenes, kas vēlētos uzņemt apmaiņas skolēnu. Potenciālās viesģimenes dzimtā valoda var būt gan latviešu, gan krievu.

“Šobrīd meklējam ģimenes, kas ir gatavas savā lokā uz gadu uzņemt 15–18 gadus jaunu skolēnu no ārzemēm,” stāsta YFU Latvija direktors Valdis Salaks. “Viesģimenes uzdevums ir palīdzēt jaunietim iepazīt mūsu valsti, apgūt latviešu valodu, kā arī atbalstīt ikdienā.”

“Viesģimenes nozīme apmaiņas skolēna dzīvē ir neaprakstāma – tā ir iespēja ne tikai gūt starptautisku pieredzi, iepazīt apmaiņas skolēna dzimtās zemes kultūru, bet arī uzlabot savas svešvalodu zināšanas, saprašanās prasmes, paplašināt savu redzesloku,” viesģimenes ieguvumus uzsver YFU Latvija direktors Valdis Salaks.

Arī šobrīd Latvijā apmaiņas programmas ietvaros uzturas padsmit jaunieši no dažādām pasaules valstīm. Vizbuļu ģimene no Ikšķiles pie sevis uz gadu uzņēmuši apmaiņas skolnieci Melinu no Argentīnas. Video klipiņā var gūt ieskatu, kāda ir viesģimenes ikdiena un kādi ir viesģimenes iespaidi, atverot savas mājas durvis apmaiņas skolēnam. 


Par YFU viesģimeni var kļūt ikviena ģimene, kas vēlas gūt šādu starptautisku pieredzi un kurai ir iespējas savās mājās izmitināt apmaiņas skolēnu uz vienu gadu. Apmaiņas skolēniem nav nepieciešami grezni apartamenti, bet gan draudzība un gultasvieta, istabu var dalīt ar viesbrāli vai viesmāsu no Latvijas. Bez ēdienreizēm, kuras apmaiņas skolēns pavada kopā ar viesģimeni, pārejos ikdienas tēriņus sedz apmaiņas skolnieka īstā ģimene. 

Lai kļūtu par viesģimeni, aicinām sazināties ar YFU Latvija – zvanot 27706596 vai rakstot [email protected].

Komentāri 3

Seniors

Labprat panemtu , kadu skolenu , bet ka vins tiks uz skolu , ja autobusi kurse 2* diena ? Lidz skolai 22km .

pirms 6 gadiem, 2015.05.31 08:18

Numen

Kurš vēlas pieņemt no Lībijas, Sīrijas vai Somālijas? Aicinām sazināties ar Mehmedu Ali Nmbuengu no Ziemeļāfrikas piekrastes zvejniekciema.

pirms 6 gadiem, 2015.06.02 23:35

ČILS

Lai varētu uzturēt tādu viesskolēnu mācību gadā nepieciešami vismaz 1500-2000eiro(mēnesī apēd vismaz 150 eiro).Lieki piebilst ka viesskolēns samaksā firmai ne mazāk kā 7000 eiro lai piedalītos šādā programmā.Kur tā nauda paliek, ja pārējiem jāuztur viesskolēns un jāizklaidē-jāiepazīstina ar kultūru.YFU LATVIJA labs biznesiņš.No viesskolēna paņem naudu atrod te Latvijā muļķīšus kas uztur,izmitina un izklaidē,Un viss notiek.

pirms 6 gadiem, 2015.06.03 08:56

Novados