Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina veidot Strenču novada ģerboņa skici

Strenču novada dome izsludinājusi konkursu par novada vizuālās identitātes - ģerboņa - skiču izveidi. Pieteikumi jāiesniedz pašvaldības kancelejā līdz 30. decembrim.

 

Konkursa mērķis ir izveidot ģerboni kā unikālu Strenču novada atpazīstamības zīmi, kas simbolizētu teritorijas kultūrvēsturiskās vērtības un tradīcijas.

Strenču novadā apvienojušās Strenču un Sedas pilsētas un Jērcēnu un Plāņu pagasti. Savi ģerboņi ir tikai pilsētām, taču šāds simbols vajadzīgs arī novadam kopumā.

"Būtu labi, ja ģerbonis simbolizētu četru teritoriju apvienošanos un vērtības, ar ko saistās mūsu novads, piemēram, Gauju, mežus, kūdru. Kaut gan konkrētas prasības nolikumā nav izvirzītas, tās ir lietas, par kurām skiču iesniedzējiem vajadzētu padomāt," rosina Strenču novada domes priekšsēdētājs Jānis Pētersons.

Skices vērtēs komisija, ko izveidos ar pašvaldības izpilddirektora rīkojumu. Komisijā darbosies novada deputāti, kultūras un sporta nodaļas vadītājs, sabiedrisko attiecību speciālists, mākslinieks un vēsturnieks. Vērā ņems arī sabiedrības viedokli. Iesniegtās skices izliks izstādē, un tās laikā iedzīvotāji varēs balsot par trijiem sev tīkamākajiem ģerboņa variantiem.

Labākā darba autoram piešķirs naudas balvu 100 latu apmērā. Pārējo divu labāk vērtēto darbu autori saņems veicināšanas balvas.

Ja konkursā uzvarējušo ģerboņa skici apstiprinās arī Strenču novada dome un Valsts Heraldikas komisija, tad skices autors kļūs par Strenču novada ģerboņa autoru.Ar konkursa nolikumu sīkāk var iepazīties novada domes kancelejā, pagastu pārvaldēs un Strenču bibliotēkā.

Novados