Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aigars Stūriņš:Tas viss notika tik ātri, ka pirmajā mirklī neko aptvert nevarēja 1

Kāda pēcpusdiena Grundzāles pagasta Vērzemnieku iedzīvotājus pārsteidza ar ļoti stipru vēju un lielu krusu. Tās bija tikai piecas minūtes, kad divās lauku sētās bija nolauzti koki, sagāzti zari. Arī satiksmes autobuss iepretim „Kalnavērzemnieku" mājām pēkšņi bija apstājies.

 

„Pēc tā trakā gāziena un krusas gāju ārā skatīties, kas noticis pagalmā. Pat satiksmes autobuss uz ceļa apstājies. Radās nojausma, ka kāds zars uz ceļa. Domāju, paņemšu zāģi un iešu palīgā.

 

 

Paskatos pāri ceļam, tas skats kaut kāds savāds. Pirmajā momentā neko neaptvēru. Tikai pēc mirkļa sapratu, ka šķūnis ir nogāzies. Kļuva jocīgi," negaidītās dienas notikumus atstāsta Aigars Stūriņš. Nepatīkamas sajūtas Vērzemnieku iedzīvotāju pārņēma, jo viņš zināja - šķūnī atrodas aitas un jēriņi.

 

Vienu neizdevās glābAigars pateicis autobusa šoferim, lai uzgaida un steidzies skatīties, kas ar šķūni noticis. Tajā tobrīd atradās 15 aitas un jēriņi. Vienā pusē šķūņa jumtu bija norāvis stiprais vējš, siena nogāzusies. Dažu minūšu laikā šķūnis un viena aita bija pagalam.

 

 

"Aita bija nospiesta, pārējās, paldies dievam, atradās otrā šķūņa galā, kur skāde mazāka. Tagad jādomā, ko krīzes situācijā darīt. Šķūnis apdrošināts nebija. Domājam, ka varētu atjaunot to pašu, tikai nedaudz zemāku un ar līdzenāku jumtu," spriež "Kalnavērzemnieku" mājas saimnieks A. Stūriņš.

 

Viņš pastāsta, ka nesen vēl bijusi doma lopus (audzē 30 govis) arī laist uz šķūni. "Vienas ganības jau noēdušas, tāpēc gribēju vest uz šķūni. Bet kaut kas pamaisīja un tā arī to neizdarīju," saka vīrietis.

 

Izskaidrojuma navPēc nelāgā un satraucošā notikuma kaimiņi A. Stūriņš un Dainis Gustaps pārrunājuši, kā tas varējis notikt. Interesanti esot tas, ka Daiņa sētā šķūnis bijis krietni vecāks par nopostīto. Bet tam pilnīgi nekas neesot noticis. Nedaudz tālāk no abu vīriešu mājām atrodas atpūtas un sporta komplekss "Trīssaliņas". "Tur ir lielā telts, arī tai nav nekāda skāde nodarīta, bet mūsu kapitāli būvētais šķūnis nu ir zemē," stāsta A. Stūriņš.

 

Tā laika apstākļi vasarā Aigara ģimeni pārsteiguši pirmo reizi. Savukārt kaimiņš D. Gustaps atceras, ka pirms gadiem stiprs vējš daļu jumta norāvis viņa mājai. Saimnieki domāšot, kā atrisināt šīs vasaras likstas un dzīve Vērzemniekos turpinās kūsāt.

Komentāri 1

Novados