Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizvadītā nedēļa Ziemeļlatvijas novados (24.12.-31.12.)

Esam aizvadījuši ne tikai nedēļu, bet veselu gadu. Sācies atkal jauns dzīves, darba un cerību cēliens. Cik laimīgs tas būs, atkarīgs tikai un vienīgi no katra paša spēkiem un apņēmības. Lai mums visiem kopā izdodas lielākā daļa no iecerēm! Kas nozīmīgs noticis gada pēdējā nedēļā, stāsta mūsu korespondenti.

Ziņo Santa Sinka: 

Likums visiem viens

Pēc ziemellatvija.lv lietotāja ar niku paciente atvērtā foruma "Policija", Smiltenes novada Pašvaldības policijas priekšnieks Normunds Liepa laikrakstam "Ziemeļlatvija" skaidro konkrēto gadījumu, kā arī vērtē situāciju kopumā pilsētā.

Lasīšana - aizraujošs notikums

Smiltenes Trīs pakalnu sākumskolas skolēniem lasīšana ir kā aizraujošs notikums, kurā viņi iesaista arī savus vecākus. Izrādās, skolā viena no mācību un audzināšanas darba prioritātēm 2012./2013. mācību gadā ir lasītprasmes attīstīšana un lasīšanas pasākumu popularizēšana.

Ziņo Sandra Pētersone:

 Smiltenes novadāSvin centrāSmiltenē pirmo reizi jaunais gads sagaidīts centrā, Baznīcas laukumā, ar balli dzīvās mūzikas pavadījumā. Uzstājās grupa "No pusvārda" un Guntis Skrastiņš. Neiztrūka krāšņs salūts. Apmeklētāji par pasākumu ir sajūsmā un aicina to iedibināt kā tradīciju katrā gadu mijā.

Strenču novadāAtklāj pulksteni31. decembrī īsi pirms pusnakts Strenčos, Rīgas un Pulkveža Zemitāna ielas krustojumā, svinīgi atklāts ielas pulkstenis.

Sedā apkures problēmasNesen kārtējās apkures problēmas piemeklēja Sedas pilsētu. Decembra nogalē iedzīvotāji uzaicināja "Ziemeļlatviju", lai sūrotos par aukstumu dzīvokļos. Tagad apkures probēmas ir novērstas, un mājokļos ir silti, stāsta sedēnieši.

Sedā - koncerts Vecā gada nogalē, 27. decembrī, Sedas kultūras namā ar muzikālu Ziemassvētku programmu "Debesis ir tuvu klāt" viesojās Guntis Veits, Kristīne Šomase, Artūrs Palkevičs un Gundars Lintiņš. Klausīties koncertu ieradās ne tikai sedēnieši, bet arī strencēnieši, jērcēnieši, ēvelieši, smiltenieši.

 

Ziņo Inga Karpova:

 Rīko labdarības akcijasGada nogalē Valkā notika vairākas labdarības akcijas. Novada jauniešu domes aktīvisti rīkoja labdarības akciju "Lai sapņi piepildās!" bērniem no trūcīgām un maznodrošinātām ģimenē. Savukārt Valkas pamatskolas audzēkņi ar Ziemassvētku dāvanām viesojās pie Valsts Sociālās aprūpes centra "Vidzeme" filiāles "Valka" 92 iemītniekiem.

Apstiprina novada budžetuAizvadītā gada nogalē pēdējā Valkas novada domes sēdē pašvaldības deputāti apstiprināja 2013. gada pamatbudžetu, kā arī piešķīra naudu nevalstiskajām organizācijām.

 

Ziņo Aivars Zilbers:

 Gūst traumasPēc Ziemassvētkiem atnākušais atkusnis radīja apledojumu uz ceļiem un padarīja slidenas ietves. Daudzi gājēji pēc kritieniem uz slidenas ietves vērsās pēc palīdzības pie mediķiem. Vidzemes slimnīcā palīdzību vajadzēja sniegt vairākiem desmitiem iedzīvotāju.

Atkusnis apgrūtina braukšanuGada nogalē notikušas vairākas autoavārijas. Vidzemes reģionā 27 gadījumos autovadītāji uz slidenas brauktuves nevarēja novaldīt novaldīt automašīnu un nobrauca no ceļa.

Nodeg mājaNo 22. līdz 26. decembrim ugunsdzēsējiem bijušā Valkas rajona teritorijā bija septiņi izsaukumi. Vislielākais ugunsgrēks 22. decembrī izcēlās Ērģemes pagastā, kur nodega privātā dzīvojamā māja.

 

Ziņo Aldis Dubļāns:

 Veido muzikālo nākotniPēc Valkas Rotari kluba aicinājuma Valkas - Lugažu luterāņu dievnamā koncertēja Mūzikas akadēmijas studenti altists Janeks Niklavičs un pianiste Zene Godiņa.

Gadumijā kopā ar dzejuVijciemā gadumijas radicionālajā pensionāru vakarā Līvija Egle un Margrieta Boša skandēja bijušās vijciemietes Ārijas Tīmanes dzeju.

Kultūras notikumu virpulīValkas, Smiltenes un Strenču novada veiksmes un neveiksmes kultūras dzīves jomā.

Novados