Aizved Palsmanes laukakmeņus

Likteņdārza amfiteātrī tiks iebūvēti akmeņi arī no Palsmanes pagasta laukiem. Vietējā nevalstiskā biedrība "Māsas Veronikas" uzklausīja pagasta pensionāru vēlmes un aizveda 16 vecos ļaudis apskatīt Likteņdārzu, kas top uz salas Koknesē.

Līdzi palsmanieši paņēma laukakmeņus 20 līdz 30 centimetru diametrā amfiteātra būvei arī savu tuvinieku piemiņai un atstāja tos jau izveidotajā kaudzē.

"Akmeņus aizvedām to visu palsmaniešu piemiņai, kuri tika represēti un aizvesti uz Sibīriju, gāja bojā vai pazuda bez vēsts pasaules karos. Staigājot pa Likteņdārzu, šķita, ka izstaigājam arī mūsu dzimtu un tautas sūro likteni," iespaidos dalās Palsmanes pagasta biedrības "Māsas Veronikas" valdes locekle Inita Zaharčuka.

Arī viņa ir gandarīta par ekskursiju, jo dienā apskatīti vēl daudzi citi objekti. Palsmanieši klausījās lekciju un degustēja ekoloģiskus produktus, ko piedāvā Ķeipenes pagasta piensaimnieku kooperatīvā sabiedrība, viesojās pie ārstniecības augu audzētājiem, kā arī bija pārsteigti, cik dažādus saldējumus prot ražot Kokneses pusē, piemēram, ar smiltsērkšķu džema, piparmētru, paniņu, biešu vai diļļu piedevu.

Ekskursiju noslēdza Kokneses pilsdrupu, evaņģēliski luteriskās baznīcas un Skrīveru dendroloģiskā parka apskate. "Noguruši, bet laimīgi sakām paldies Palsmanes pagasta pārvaldei un tās vadītājai Tignai Podniecei par transportu," pensionāru vārdā pateicas I. Zaharčuka.

Šobrīd biedrība "Māsas Veronikas" Palsmanes pagastā īsteno divus Eiropas Savienības struktūrfondu atbalstītus projektus "Ģimene atpūšas kopā" un "Mēs visu varam paši". Tie saistīti ar jaunas peldvietas izveidi Palsmanes pagastā un inventāra iegādi tās sakopšanai.

Novados