Alda Zvejniece: “Pateicoties Daigai Gulbei, pagastā dejo teju visu paaudžu cilvēki.” 9

Grundzāles pagastā allaž darbojušies vairāki pašdarbības kolektīvi, bet visilgāk - 21. sezonu - vidējās paaudzes deju kolektīvs "Rieda". Par tautiskajām dejām pagastā izrāda lielu interesi, taču koncertos visiem dalībniekiem nav iespējams uzstāties, jo kolektīva rīcībā ir tikai desmit tautastērpu komplekti vīriešiem un sievietēm. Sapnis par tērpiem visiem dejotājiem drīzumā pārtaps par īstenību.

Pagasta pārvaldes vadītāja Alda Zvejniece stāsta, ka pērn vasarā uzrakstīts projekts "Tautastērpu un apskaņošanas tehnikas iegāde Grundzāles kultūras namam", kas iesniegts Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Lauku attīstības programmas (ELFLA) pasākuma "Lauku ekonomikas dažādošana un dzīves kvalitātes veicināšana vietējo attīstības stratēģiju īstenošanas teritorijā" ietvaros. Grundzālieši saņēma pozitīvu vēsti - projektu apstiprināja.

"Kopš vasaras situācija ir mainījusies. "Rieda" kļuva tik liela, ka pieņēmām lēmumu izveidot vēl jauniešu tautas deju kolektīvu "Riedēni". Abus kolektīvus vada grundzāliete Daiga Gulbe, pateicoties viņas entuziasmam un ieguldītajam darbam, pagastā dejo gandrīz visu paaudžu cilvēki," lepojas pagasta pārvaldes vadītāja.

 

Nācās nomāt

Par spīti ekonomiskajai situācijai, tieši pēdējo gadu laikā vidējās paaudzes deju kolektīva sastāvs kļuvis kuplāks un stabilāks. Kā stāsta D. Gulbe, šobrīd "Riedā" ir 27 dejotāji, bet "Riedēnos" - 18 jaunieši. Vēl joprojām koncertos nākas uzstāties līdz desmit vidējās paaudzes deju kolektīva pāriem, jo tieši tik tērpu komplekti ir pagasta pārvaldes īpašumā. Tomēr dejas galvenokārt iestudētas astoņiem vai 12 pāriem. Ja uz skatuves "Rieda" uzstājas pilnā sastāvā, tērpus nākas aizlienēt no citiem tautas deju kolektīviem. Tērpu noma prasa papildu finansiālos līdzekļus.

Pavisam drīz par to "Riedas" dejotājiem nebūs jāsatraucas. Īstenojot projektu, kolektīvs pilnā sastāvā varēs dejot dažāda rakstura dejas piemērotos un vienādos tērpos. Komplektā būs arī garais vīru svārks, sievu garā jaka un lakats. Projektā finansiālie līdzekļi paredzēti arī pieciem pāriem deju kurpju sievietēm un pieciem pāriem vīriešu zābaku.

Smiltenes novada domes izsludinātajā iepirkumā par "Vidējās paaudzes tautas deju kolektīva "Rieda" tautastērpu un apavu iegādi" pieteicās divi pretendenti SIA "Musturi" un z/s "Līgotnes", abi atbilda nolikuma prasībām, un, salīdzinot zemāko cenu, Pašvaldības iepirkumu komisija nolēma līgumu slēgt ar z/s " Līgotnes" no Grundzāles pagasta.

Kolektīva vadītāja cer, ka tērpi būs gatavi līdz 4. jūnijam, lai tos varētu vilkt uz Vidzemes Deju svētkiem Aizkrauklē.

Iegādāsies mūsdienīgu tehniku

Bez tautastērpu iegādes Grundzāles kultūras nams iegūs jaunu un mūsdienīgu apskaņošanas tehniku. "Grundzāles pagasta pārvalde, pamatojoties 2009. gada 14. jūlija Ministru kabineta noteikumiem Nr. 783, veica cenu aptauju, jo paredzamā līguma summa bija zem iepirkuma sliekšņa, tas ir 3000 latu bez PVN.

Ar saviem cenu piedāvājumiem piedalījās trīs firmas - SIA "Diogens Audio", SIA "NSMA" un SIA "Kamikadze"," informē Smiltenes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Marita Mūze. Ar zemākās cenas piedāvājumu tika izvēlēta Smiltenē reģistrēta firma "Kamikadze".

Grundzāles pagasta pārvaldes vadītāja stāsta, ka muzikālais pavadījumu deju kolektīvam gan mēģinājumos, gan koncertos kultūras namā atskaņoto uz 2006. gadā iegādāta atskaņotāja. Tehnika ir nolietojusies, tāpēc par projektā piešķirtajiem līdzekļiem iecerēts iegādāties CD atskaņotāju ar pulti, mikrofonus ar statīviem, skandas un radio mikrofonu, tādējādi sekmējot un pilnveidojot kultūras namā notiekošo pasākumu apskaņošanas kvalitāti. "Tas mums būs liels ieguvums, jo līdz šim pasākumos nevarējām nodrošināt mikrofonus," piebilst pārvaldes vadītāja.

Projekta kopējais finansējums ir 6184 lati, no kuriem 3833 lati ir ELFLA līdzfinansējums, bet 2351 - Smiltenes novada domes.

Komentāri 9

Kaimiņš

A. Zvejnieces kundze jūs laikam gan neesat informēta ka šādā sastāvā šis kolktīvs un ar nosaulkumu"Rieda" nav 21 sezonu. Var redzēt, kā jūs atbalstāt dejotājus, toties Jūsu nemīlētajam kolektīvam ir pilna zāle ar skatītājiem, bet Jums neatliek laika atnākt. Un ja jau tā riktīgi rēķinātu (kā rēķina dejotāji), to gan labāk zin vietējie, tad jūsu nemīlētais kolektīvs darbojas daudz senāk vēl Freimaņa laikā.....

pirms 10 gadiem, 2011.03.14 14:10

bauzēlis

Esmu kādu laiku maisijies Grundzāles deju kolektīva sabiedrībā.Tie bij bija patīkami mirkļi,kas ilgi paliks atmiņā.Paldies Daigai par uzņēmību un Aldai šobrīd par lielo atbalstu.

pirms 10 gadiem, 2011.03.15 11:21

atbalstu

Grundzālieši paši labākie. Ļoti patīk ''Rieda'' un arī jaunie ''Riedēni'', liela pateicība Daigai un Baibai.. tā tik turēt, Grundzāle labākie!:)

pirms 10 gadiem, 2011.03.15 22:17

Kaimiņiene

Tam mūsu Kaimiņam laikam personīgs zobs. Vēl kaut kur lasīju ko līdzīgu par teātra kolektīvu.

pirms 10 gadiem, 2011.03.16 20:17

Bet vispār jau nesen taču svinēja 20 gadskārtu deju kolektīvs, tad jau ir 21!!! Balle bija ne pa jokam, līdz rīta gaismiņai!!!

pirms 10 gadiem, 2011.03.16 20:20

Dārgais Kaimiņ,
Tad, kad jūs bijāt pagasta priekšnieka vietā uz kādu laiku, tad dejotājiem, lai tiktu klubā mēģināt, vajadzēja parakstīt telpu īres līgumu! Tad nu izvērtēsim, kurš atbalsta pašdarbību, kurš - nē!

pirms 10 gadiem, 2011.03.17 12:45

Dzintra Ķikase

Pagasta priekšnieka vietā uz laiku biju es, bet es neesmu kaimiņš. Un cik atceros šie īres līgumi bija jāparaksta tāpēc lai katrs kolektīvs aiz sevis atstātu telpas kārtībā, bet ne jau lai par īri maksātu. Es domāju, ka tāpēc nekādu pārpratumu nevarētu būt. Vismaz toreiz nebija tā, kā tagad, ka pirms pasākumiem kurus rīko citi kolektīvi sakārtotā zāle ir jāpārmazgā, jo visi soli, trepītes ir noputējuši. Bet apkopēju jau laikam par cilvēku neuzskata. Ja kādam ir kas jautājam tad lūdzu ar konkrētu vārdu nevis aiz kautkādiem kaimiņiem, bauzēļiem vai kā citādi. Man personīgi patīk gan kā dejo Rieda, gan kā dzied mūsu ansamblis un prieks par katru kas piedalās pašdarbībā. Varu pateikt vien to, ka citu pagastu kolektīvi arī labi dzied, dejo un spēlē teātri, katrā kolektīvā ir kaut kas foršs. Rakstot šo projektu ja būtu pajautāts arī mūsu kolektīvam, tad mēs būtu ieteikuši pirkt apskaņošanas aparatūru tādu kurai ir arī apgaismošana ar pulti, bet jāpriecājas par to kas ir. Beigsim ķengāt cits citu vai tiešām nav nekā labāka ko darīt.

pirms 10 gadiem, 2011.03.17 16:14

jānis

Ķikasiete cer uz amatu...ferma jau iet uz grunti..

pirms 10 gadiem, 2011.03.18 07:31

Inga

Jāni, kā Jums nav kauna izdariet jūs tik daudz pagasta labā bez atlīdzības un tad runājiet. Jūs droši vien nedariet neko ne darbā ne biznesā......

pirms 10 gadiem, 2011.03.18 12:41

Novados