Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

 Apbalvo ar Atzinības krustu arī Smiltenes un Valkas novadu cilvēkus (Papildināts!) 5

Ordeņa kapituls 23.oktobrī  nolēmis piešķirt valsts apbalvojumu  par nopelniem Latvijas valsts labā - Atzinības krusta IV šķiru - arī ilggadējam pašvaldības darbiniekam, Smiltenes novada domes priekšsēdētājam Aināram Mežulim un Valkas mākslas skolas direktorei, zīmēšanas, gleznošanas un kompozīcijas skolotājai Marutai Stabulniecei.

Savukārt Atzinības krusta V šķiru Ordeņu kapituls nolēmis piešķirt arī ilggadējai SIA  “Vidzemes slimnīca” poliklīnikas Valkā vecmātei Zintai Aleksejevai un ilggadējam lauksaimniecības darbiniekam, bijušajam kolhoza “Oktobris” priekšsēdētājam Ēvaldam Viļumsonam.Smiltenes novada mēra A. Mežuļa kandidatūru valsts apbalvojumam izvirzījuši gan Latvijas Pašvaldību savienības pārstāvji, gan citas organizācijas un privātpersonas, “Ziemeļlatviju” informē Ordeņa kapitula sekretāre Maira Sudrabiņa.

“Galvenā motivācija ir par Mežuļa kunga ilggadēju personisku ieguldījumu pašvaldību darbā, it īpaši Smiltenes novada attīstībā, un aktīvu iesaistīšanos dažādos starptautiskos sadarbības projektos, kas veicinājuši Smiltenes novada un Ziemeļlatvijas reģiona attīstību,” skaidro M. Sudrabiņa.Apbalvojumu A. Mežulis saņems, jau būdams 12. Saeimas deputāts.

 Šās publikācijas tapšanas laikā Smiltenes novada mērs kopā ar pārējo sava novada pašvaldības delegāciju atradās Itālijā, Veneto reģionā, ar kuru Smiltenes novadam veidojas sadraudzība.Ordeņu kapitula piešķirtos apbalvojumus to saņēmējiem pasniegs Valsts prezidents Andris Bērziņš svinīgajā ceremonijā, kas 18. novembrī notiks Rīgā, Melngalvju namā.

Latvijas Valsts prezidenta mājas lapā www.president.lv lasāms, ka ar valsts apbalvojumu “Atzinības krusts” apbalvo par izcilu Tēvijas mīlestību un par sevišķiem nopelniem valsts, sabiedriskajā, kultūras, zinātnes, sporta un izglītības darbā. Par nopelniem uzskatāma arī uzticīga un uzcītīga kalpošana valsts vai pašvaldības dienestā, priekšzīmīga un godīga darba izpilde.Atzinības krusta devīze ir "Pour les honnêtes gens" (“Godaprāta ļaudīm”).

Valsts apbalvojumu lietas pārzina Ordeņu kapituls, kas izskata iesniegtos ierosinājumus par apbalvošanu ar valsts apbalvojumiem un pieņem lēmumu par personas apbalvošanu ar valsts apbalvojumu un lēmumu par valsts apbalvojuma atņemšanu. 

 Mākslas procesu virpulī

Marutas Stabulnieces ieguldījums profesionālās mākslas izglītības attīstībā un viņas nozīmīgais devums kultūrvides kultūrvides veidošanā, saglabāšanā un attīstībā Ziemeļvidzemē pēdējos gadu desmitos ir nenoliedzams un nepārvērtējams. Viņas labo darbu saraksts varētu būt ļoti garš. Maruta ir tukumniece, pēc ierašanās Valkā viņa visnotaļ aktīvi sāka apzināt un organizēt radošai darbībai Valkas rajona māksliniekus

. Arī pati daudz gleznoja, rādot priekšzīmi citiem. Viņa ir dibinājusi un joprojām lieliski vada Valkas mākslas skolu. Šajā viņas darba jomā par unikālu uzskatāms īstenotais projekts, radot iespēju mācīties Valkas mākslas skolā igauņu bērniem igauņu valodā pie igauņu skolotājiem. Nenoliedzams ir viņas ieguldījums skolas ēkas rekonstrukcijā. Kolēģi atzīst, ka direktore ir ne tikai skolas dzīves organizētāja un skolas dvēsele, bet arī lieliska mākslas mācību priekšmetu pedagoģe. Viņas vadībā skola ir kļuvusi par vienu no populārākajām mākslas skolām visā valstī.

 M. Stabulnieces īstenotie projekti ir padarījuši mākslas dzīvi Valkā un Valkas novadā savdabīgu un daudzveidīgu, atpazīstamu ne tikai Latvijā, bet arī daudzviet Igaunijā, Lietuvā, Dānijā un Krievijā. Tie, kuri seko mākslas dzīves procesiem Valkā, zina, ka viņa ir to pašā virpulī. Viens no M. Stabulnieces ilggadēja darba virzieniem ir izstāžu iekārtošana. Šajā ziņā viņa ir labākā Valkas novadā un bijušajā Valkas rajonā. 

Valsts apbalvojumu piešķirt M. Stabulniecei rosināja Valkas novada dome. Jautāta par sajūtām, uzzinot par apbalvojumu, viņa atbildēja lakoniski, ka tā ir saruna pašam ar savu sirdsapziņu. Ne visi mazpilsētā dažādus veiktos darbus vērtē viennozīmīgi. “Man negribas būt publiskam cilvēkam, jo tas rada mulsumu, uztraukumu un arī dažādas sadzīviskas neērtības,” teic māksliniece.

Komentāri 5

Realitāte

A.M kungam par ložņāšanu no vienas partijas uz nākāmo no vienas bērnu mātes uz trešo + melo acīs skatoties.

pirms 4 gadiem, 2014.11.01 09:14

valcēniece

Nezinu, kā tur Smiltenē, bet mums ir Maruta!!! Mūsējā!!! Prieks par viņu. Un ir ,patiešām, pelnījusi šo apbalvojumu!

pirms 4 gadiem, 2014.11.01 10:03

smilgonis

Jo cita jau nav ko darīt

pirms 4 gadiem, 2014.11.01 18:29

;;

“Man negribas būt publiskam cilvēkam, jo tas rada mulsumu, uztraukumu un arī dažādas sadzīviskas neērtības,” teic māksliniece.
Viedi vārdi, visu cieņu. Tieī tie man šobrīd ļoti noder.

pirms 4 gadiem, 2014.11.02 17:07

Lita

Sirsnīgi sveicu, Maruta! Tu patiešām to esi pelnījusi! Kaut vairāk Valkā būtu tādu cilvēku!
P.S.Smilgoni. Tev kaut kā trūkst. Sapratnes par dzīves jēgu droši vien.

pirms 4 gadiem, 2014.11.02 22:29

Novados