Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Apturēta pārmarķētu olu tirdzniecība 3

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) pirms Lieldienām veicot pārbaudes pārtikas aprites uzņēmumos, konstatējis, ka viena vairumtirdzniecības uzņēmuma noliktavā atrodas liels daudzums - vairāk kā 40 000 gab. Polijas izcelsmes vistu olu, kurām ražotāja noteiktais derīguma termiņš beidzies 2014.gada 14.aprīlī (14.04.2014.), taču olu iepakojumam ir veikts pārmarķējums, lai šādu, jau pārtikai nederīgu produkciju, izplatītu patērētājiem.

Veicot detalizētāku pārbaudi atklājās, ka vistu olu  marķējuma  vizuālais izskats un teksta saturs atšķiras no ražotāja marķējuma, uz dažām olu iepakojuma kastēm bija pat divi marķējumi – ražotāja un pārmarķētais. Tāpat pārbaudes laikā PVD inspektori konstatēja pazīmes - bojātu olu kārbas virsmu, kas liecina, ka olas pārmarķētas ar mērķi pagarināt derīguma termiņu. 


Tāpat uzņēmuma noliktavā atradās vairāk kā 20 000 vistu olas ar derīguma termiņu 04.05.2014 un 30.04.2014., kuru iepakojumam redzamas iepriekšējā marķējuma noplēšanas pazīmes.


Olas tika izņemtas no apgrozības, uzņēmumam uzdots atsaukt izplatīšanā esošās olas un nodrošināt olu iznīcināšanu. Uzsākta administratīvā lietvedība.


PVD jau tuvojoties svētkiem aicināja patērētājus jābūt vērīgiem pircējiem – sekot līdzi informācijai preces marķējumā un pievērst uzmanība pārtikas produktu derīguma termiņam. 


Tā kā svētkos viens no pirktākajiem pārtikas produktiem būs olas, vēlreiz atgādinām, ka olu uzglabāšanas temperatūru un derīguma termiņu ražotājs norāda uz iepakojuma. Patērētājam ir tiesības atvērt iepakojumu un pārliecināties par olu izcelsmi. 

Cipars uz olas norāda dējējvistu turēšanas metodi (0 – bioloģiskā ražošana, 1 – brīvā turēšana, 2 – turēšana kūtī, 3 – turēšana sprostos). Ar burtiem olas marķējumā norāda valsts kodu, kurā olas ražotas (Latvijai tas būs LV). Tāpat uz olas redzams PVD piešķirtais putnu novietnes identifikācijas numurs (piemēram, 1234).Par iespējamiem pārkāpumiem pārtikas tirdzniecības vietās, var zvanīt uz PVD uzticības tālruni – automātisko atbildētāju 67027402 un informēt par tiem dienestu. PVD inspektori saņemto informāciju pārbaudīs!

Komentāri 3

trty

Tad jau TOPs... Man ir aizdoma, ka es arī Smiltenes pienotavas marķējumā, tur nopirku polijas sieru...

pirms 4 gadiem, 2014.04.17 13:49

Urmass

Vispār jau pareizi būtu rakstīt vēl vienu datumu uz olu iepakojumiem. Rietumos parasti olas netur līdz noteiktai dienai ledusskapjos, jo tām ir ja nemaldos 20 vai 21 diena sava aizsardzība un tikai pēc tam, ja grib uzglabāt ilgāk, tās jāglabā ledusskapī vai aukstuma skapjos.

pirms 4 gadiem, 2014.04.17 21:24

Ekskursante

Tagad jau ne tikai olām derīguma termiņu samaina. Biju apskatīt Aumeisteru viesu namu un iegriezos tur esošajā veikalā ( nosaukumu neatceros) nopirkt kautko ko pa ceļam ieēst. Ak šausmas tā desa bija veca un maize sapelējusi. Vienkārši bijām jau tālu aizbraukuši un degvielā būtu notērējuši vairāk nekā maksātu prece kuru vajadzēja atdot veikalā atpakaļ. Nesaprotu kā vietējie vispār tur nav saindējušies.

pirms 4 gadiem, 2014.04.22 11:42

Novados