Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ar kultūras pasākumiem un sportiskām aktivitātēm Vidzemē atzīmēs Lāčplēša dienu

Vidzemē Lāčplēša dienu atzīmēs gan ar koncertiem, gan mākslinieciskiem priekšnesumiem, gan arī sportiskiem pasākumiem.

Tāpat kā daudzviet Latvijā, arī Smiltenē 11. novembrī norisināsies Lāčplēša dienai veltīti pasākumi. Gaidāms gan koncerts Smiltenes evaņģēliski luteriskajā baznīcā, gan tradicionālais lāpu gājiens un piemiņas brīdis pie Brīvības cīņās kritušo kareivju pieminekļa.

Koncerts Smiltenes ev. lut. baznīcā sāksies plkst. 18.00. Koncertā izskanēs kora “Lido” studijas izdziedātās melodijas un Madaras Kalniņas izpildītā ērģeļu mūzika. Pēc tam, ap plkst.18.30, visi ir laipni aicināti uz lāpu gājienu, kas virzīsies no Baznīcas laukuma uz Smiltenes kapiem.  Lāpu gājiena noslēgumā pie Brīvības cīņās kritušo kareivju pieminekļa teiksim paldies mūsu tautas varoņiem par dzimtenei dāvāto brīvību. Aicinām līdzi ņemt savas lāpas un svecītes.

Smiltenes pilsētas Kultūras centrs aicina Lāčplēša dienā ēku un māju logos iedegt svecītes, tā godinot mūsu kritušo brīvības cīnītāju piemiņu!

Sestdien Lāčplēša dienas svinības Valkā filmēs un pārraidīs LTV1 televīzijas kanālā. Pasākuma rīkotāji atklāj, ka atceres brīdi Latvijas atbrīvošanas cīņās kritušo Ziemeļvidzemes karavīru Brāļu kapos apmeklēs Tautas frontes priekšsēdētājs Romualds Ražuks (no 1990. līdz 1992. gadam).

Pilsētas kultūras nama direktors Māris Žigats stāsta, ka filmēšana notiks Brāļu kapos pulksten 19, kur jau būs Goda sardze, bet par Lāčplēša dienas svinībām Valkā stāstīs Latvijas simtgades biroja koordinators Valkas novadā Aivars Ikšelis. “Ziemeļlatvija” atgādina, ka sestdien svinīgi atklās astoņas piemiņas stēlas (plāksnes) Valkas novada Lāčplēša Kara ordeņa kavalieriem, kuri atdusas ārpus Latvijas robežām. Savukārt Romualds Ražuks deviņiem 1991. gada barikāžu dalībniekiem, kuri vēl līdz šim nebija saņēmuši apbalvojumu, to pasniegs. 

“Ziemeļlatvija” atgādina, ka svētbrīdis par godu Lāčplēša dienai sāksies pulksten 19 Valkas – Lugažu evaņģēliski luteriskajā baznīcā. Pēc tam pulksten 19.30 – lāpu gājiens no baznīcas maršrutā Raiņa – Rīgas iela – monumentālais valsts karogs Lugažu laukumā – Beverīnas – Raiņa – Ausekļa – Rūjienas iela. Pulksten 20.30 – atceres brīdis Brāļu kapos.

Kocēnu novadā plkst.11 Dikļu kultūras un tūrisma informācijas centrā notiks Zvaigžņu koru koncerts, kurā uzstāsies Vidzemes augstskolas un Valmieras Kultūras centra jauniešu koris "Skan" un Ogres jauniešu koris "Impulss". Vēlāk plkst.16 pie Saules pulksteņa, Kokmuižas pils parterā, kopīgi tiks veidotas latvju rakstu zīmes.

Savukārt Burtnieku novada Ēveles Tautas namā plkst.16 noritēs patriotiskās dzejas un mūzikas programma "Paauklē, saulīte!".

Lāčplēša dienas vakarā Valmieras Kultūras centrā plkst.18 ar koncertu "Gaismu Latvijai" uzstāsies tautas deju ansamblis (TDA) "Gauja", kā arī citi deju kolektīvi. Koncerta galvenais motīvs ir gaisma, kas simbolizē mīlestību, sauli un sirsnību.

Plkst.19 Cēsu Pils parka estrādē Lāčplēša dienas pasākumā uz pils mūriem būs vērojams multimediāls priekšnesums. Piemiņas brīdis sāksies plkst.18arī tradicionālā sveču aizdegšanu uz pils parka trepēm, izveidojot Latvijas kontūru. Savukārt multimediālajā priekšnesumā uz pils mūriem tiks izrādīta Māra Kalves veidotās projekcijas, kas vēstīs par dziesmas spēku.

No Priekuļu novada Veselavas pagasta "Pintuļiem" līdz Cēsīm virzīsies patriotiskais auto brauciens “Lāčplēša ugunis”. Brauciens sāksies plkst.15 ar piemiņas brīdi "Pintuļos".

Tikmēr Ogres novadā Lāčplēša diena tiks atzīmēta arī ar sportiskām aktivitātēm – plkst.17 Madlienas pagastā notiks "Madlienas gaismas skrējiens", savukārt Ogres Valsts ģimnāzijā plkst.20 sāksies orientēšanās sacensības "Lāčplēša kauss 2017". Tāpat arī Lielvārdes Jumpravas vidusskolā sacensībās "Lāčplēša ausis 2017" spēkos mērosies apkārtnes iedzīvotāji.

Apes novada Trapenē plkst.14 par sevi stāstīs Nacionālo Bruņoto spēku (NBS) Sauszemes spēku mehanizētā brigāde un apmeklētājiem būs arī iespēja tuvāk aplūkot karavīru ekipējumu.


Novados