Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ar nākotnē vērstu skatu, lai Latvijā saglabātu vokālo ansambļu kustību 1

Madonas kultūras namā Nemateriālā kultūras mantojuma valsts aģentūra sadarbībā ar Madonas rajona padomi rīkoja I Latvijas vīru vokālo ansambļu konkursu - koncertu "Mēs tikāmies martā", kurā sekmīgi piedalījās arī Trikātas pagasta vīru vokālais ansamblis.

 

Trikātiešiem žūrija piešķīra 40 punktus, un tas ir astotais labākais rezultāts. Par to ansamblis saņēma I pakāpes diplomu. "Tik labs rezultāts mūsu vīriem nav bijis nekad," priecājas kultūras nama vadītāja Sarmīte Kanašniece.

 

Ansambli pirmo gadu vada Latvijā pazīstamais kordiriģents Ēriks Derums. "Vīri nodziedāja labi. Ansambļa dalībnieki ir ļoti atsaucīgi, tāpēc man ar viņiem viegli strādāt. Tiesa, es vēlētos labāku disciplīnu mēģinājumu apmeklējumos," "Ziemeļlatvijai" pauž Ē. Derums.

 

Konkursā bija jāizpilda trīs skaņdarbi un viens no tiem - bez instrumentālā pavadījuma. Vienīgais nosacījums bija tāds, ka viena dziesma ir veltījums mīļotajai. Trikātieši konkursā izpildīja Valtera Kaminska "Piltenes noktirne", Viļņa Salaka "Vai meitene smaida" un Džordža Geršvina "Ja tu man esi".

 

 

 Gan dziedātāji, gan vadītājs ir pateicīgs lieliskajai koncertmeistarei Līgai Ivānei no Valmieras, kuras ieguldījums panākuma kaldināšanā bijis itin nozīmīgs.

 

"Drīz svinēsim ansambļa 10 gadu jubileju. Atskaitot šo sezonu, visu laiku bijām kopā ar vadītāju Inesi Eihi, bet, kad mūsu ceļi pašķīrās, sadarbība ar jauno vadītāju izvērsās veiksmīga," stāsta ansambļa vecākais Guntis Smilga.

 

 

Kopš tā dibināšanas kolektīvā dzied viņš Guntis Skrastiņš un Andris Brunovskis. Vēl ansamblī darbojas Mareks Bauskis, Uģis un Vilnis Brauni, Guntars Krūze, kurš nupat devies uz Zviedriju, taču ļoti gaidīts atpakaļ un visjaunākais dalībnieks Aivars Grinbergs, kura stāžs ir tikai gads. Vokālā ansambļa mājvieta ir Trikāta, taču daži tā dalībnieki dzīvo arī Strenčos, Valmierā un Ēvelē.

 

G. Smilga uzskata, ka konkursa žūrija bijusi kompetenta, bet saudzīga ar nākotnē vērstu skatu, lai Latvijā saglabātu vokālo ansambļu kustību.

 

Konkursā piedalījās 25 vīru vokālie ansambļi, pulcējot vairāk nekā 200 dalībnieku no Aizkraukles, Aizputes, Bebrenes, Bikstiem, Gulbenes, Jelgavas, Kalētiem, Kalsnavas, Krustpils, Limbažiem, Madonas, Mežvidiem, Preiļiem, Rēzeknes, Rīgas, Skrīveriem, Taurupes, Trikātas un Veclaicenes. Saskaņā ar nolikumu vokālie ansambļi ir sadalīti divās kategorijās - vīru vokālie ansambļi un senioru vīru vokālie ansambļi.

Komentāri 1

Jā,jā...

Nu ,malači puiši,prieks skatīties un klausīties,kaut vairāk būtu tādu.

pirms 11 gadiem, 2009.03.19 10:10

Novados