Ārkārtējos laika apstākļos LAU strādās, lai nodrošinātu ceļu caurbraucamību

VAS „Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU) tehniskais parks spēj nodrošināt transportlīdzekļu satiksmi un vienmērīgus autoceļa apstākļus visā valsts teritorijā pie vidējas ziemas apstākļiem. Balstoties uz laika prognozēm, iestāsies ārkārtēji laika apstākļi. LAU savu iespēju robežās ir gatavi maksimāli ātri reaģēt, lai novērstu radušos postījumus un nodrošinātu satiksmes kustību un ceļu caurbraucamību. Līdz ar to autovadītājiem ir jāņem vērā, ka ziemas dienesta darbi uz autoceļiem notiks prioritārā secībā, atbilstoši autoceļu uzturēšanas klasēm.


Proti, vispirms tiek tīrīti un apstrādāti ar pretapledojuma materiāliem, kā arī vēja radušos postījumus (sagāzti koki u.c.) novērš, uz valsts galvenajiem autoceļiem, pēc tam uz reģionālajiem un vietējiem autoceļiem, atbilstoši to uzturēšanas prasībām. 

Aicinām autovadītājus vispirms izvērtēt, vai doties garākos pārbraucienos un vai vispār iziet no mājas, ja tas nav iespējams, tad būt uzmanīgiem un ceļā izvēlēties laika un ceļa apstākļiem atbilstošu braukšanas stilu un ātrumu.

Atsaucoties uz Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra pēdējiem laika apstākļu prognozes datiem, šodien pēcpusdienā būs stiprs sniegputenis, palielinot sniega segas biezumu par 5 - 10 cm, kā arī gaidāmas vēja brāzmas, sasniedzot 25 - 30 m/s.


Par LAU:

Novērtējot uzņēmuma korporatīvo atbildību 2013. gadā, LAU piešķirta Ilgtspējas indeksa Sudraba kategorija.

LAU visā valsts teritorijā, izņemot Rīgas pilsētu, veic valsts autoceļu kompleksos uzturēšanas darbus, kā arī būvmateriālu – dolomīta šķembu, drupinātās grants un sagatavotās smilts ražošanu.

LAU veic ikdienas uzturēšanas darbus uz vairāk nekā 900 tiltiem. Uzturamo valsts autoceļu kopgarums ir 20 115 km, tai skaitā galvenie autoceļi 1 669 km, reģionālie autoceļi – 5 318 km un vietējie autoceļi 13 128 km.  


Novados