Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Asinsbalss runā savu un nevajag to pārtaisīt 5

Sedā pašdarbniekiem ir atvēlētas telpas skolā. Viņu darbu koordinē pilsētas kultūras darba organizatore Arta Šomase.

Ģitāristu pulciņu gan bērniem, gan pieaugušajiem vada Strenču mūzikas skolas un vidusskolas filiāles skolotāja Jeļena Tēraudkalne. Tas darbojas otro gadu, un šogad būs redzams arī Jaungada svinībās un arī pensionāru vakarā. Šo instrumentu apgūst daudz sedēniešu, un pulciņš pilsētā ir populārs.

Jaunākais ir trešās klases skolnieks, bet vecākā jau cienījamos gados. Jo īpaši liela piekrišana ir Jeļenas vadītajam krievu tautas ansamblim. "Pašlaik daudz dziedam tautas dziesmas. Ļoti radošs kolektīvs un mani allaž atbalsta," "Ziemeļlatvijai" sacīja J. Tēraudkalne.

Saglabāti vecie tērpi"Varam lepoties un dižoties ar tautas ansambli, tās izteikto solisti Zinaidu Meļņikovu un Valentīnu Gorņaku ar viņas spēlēto podiņakordeonu. Pašlaik viņa apmeklē arī ģitāras spēles nodarbības," stāsta A. Šomase.

Viņu ir aizkustinājušas Zinaidas aristokrātiskās manieres un degsme, ar kādu šī sieviete dzied solo dziesmas. Viņa katru dziesmu izdejo un izdzied ar visu ķermeni. Visām 10 dziedātājām acis mirdz. Jautāta, vai ansamblim ir arī nosaukums, Arta atbild, ka tas vēl nav izlemts. "Gribējām dot vārdu "Sudaruška", taču uzzinājām, ka viens tāds ansamblis Latvijā jau ir.

Sudaruška krievu valodā ir sieviete vecāka par jaunu, bet jaunāka par vecu, izdarīga, šika un māk sevi parādīt," skaidro A. Šomase.

Kad dzied šis ansamblis, skatītāji parasti dejo līdzi. To it visur labi uzņem. Sievas ir dziedājušas Valmierā, Burtnieku novadā, un 26. decembrī dosies uz Zilokalnu. Ansamblis dziedāja arī pilsētas egles iedegšanā kopā ar skolas bērniem. Šajā pasākumā piedalījās ļoti daudz sedēniešu. Šis kolektīvs noteikti dziedās arī Jaungada naktī.

"Asinsbalss runā savu un nevajag to pārtaisīt," par šo kolektīvu saka Arta Šomase. Viņa priecājas, ka Z. Meļņika kopš kultūras nama darbošanās laika ir saglabājusi krievu tautas tērpus, dažus savākusi no vietējiem iedzīvotājiem un turpmāk tos izmantos ansambļa darbībā svētku un koncertu reizēs.

Lustējas gandrīz līdz rītamSedā jau daudzus gadus ir veidojušās jaunā gada sagaidīšanas tradīcijas. Pilsētas centrā iedzīvotāji pie egles pulcējas pulksten vienos.

"Tam nav nekādas sasaistes ar Maskavas laiku. Jauno gadu visi sagaida savās ģimenēs un tikai pēc tam pulcējas pie egles, dedzinot ļoti daudz brīnumsvecīšu. Gaisotne ir ļoti lustīga. Pagājušajos svētkos dejojām un lustējāmies līdz pulksten četriem no rīta. Tā ir patiešām neaizmirstama atmosfēra," stāsta A. Šomase.

Sedā Rajas Vasiļjevas vadībā darbojas austrumu deju jeb vēderdejotāju pulciņš. Dalībnieces pašas ir sarūpējušas nepieciešamos tērpus. Pēdējā nozīmīgākā uzstāšanās šim kolektīvam bija Valgas kultūras centrā mākslu mēneša ietvaros. Skatītājiem patika. "Viņas strādā ar prieku, un tāpēc ir viegli," atzīst A. Šomase.

Vēl skolā Anatolija Štainmillera vadībā divas reizes nedēļā notiek fitnesa nodarbības jauniešiem un speciāla programma sievietēm.

Kultūras dzīves organizatore ir pateicīga Strenču vidusskolas Sedas filiāles vadītājai Gaļinai Meļņikovai par lielisko sadarbību, par atbalstu, sapratni un līdzi jušanu, jo nekad nav dzirdēts vārds "nē".

Palīdzība allaž saņemta arī no bibliotekāres Nadeždas Rudzītes, kura vienmēr palīdz uzrakstīt kādu afišu, jo Arta atzīst, ka viņas krievu valodas zināšanas nav spīdošas. Tā nu, kopā liekot spēkus, kultūras dzīve, neraugoties uz kultūras nama trūkumu, nav apstājusies.

Komentāri 5

Ilze

Kas tas par jaunu akordionu -podiņakordionu pareizi .Pareizi būs podziņakordions.

pirms 9 gadiem, 2010.12.21 13:26

....

Kurš tad tagad raksta afišas krievu valodā? Kaut kas traks un nedzirdēts.Neko tādu neesmu
dzirdējis,ka kaut kas tāds Sedā notiek!!! Brīnums gan1

pirms 9 gadiem, 2010.12.21 19:13

Marina Zaharova

Veiksmi visiem Sedas pas'darbiibas kolektiiviem Jaunajaa 2011. gadaa!

pirms 9 gadiem, 2010.12.23 02:23

podziņa

Pavisam pareizi jau tad tā kā būtu podziņakordEons ;)

pirms 9 gadiem, 2010.12.23 23:28

Novados