Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atjauno aizmirstas sajūtas

Šonedēļ, šķiet, pēdējo reizi Valkas ģimnāzisti sporta stundās devās slēpot uz trasi Valkas pagastā pie ģenerāļa Pētera Radziņa piemiņas vietas. Ja nu vēl pieturēsies piemērots laiks, tad slēpošana notiks arī pirmdien.

 

"Mēs priecājamies, ka skolā ir sarūpēts slēpošanas inventārs un nu ir iespēja to likt lietā. Mums tagad nav jāizvēlas tuvākā, bet labākā vietu apkārtnē. Nezinu kā būs, jo mums šī ir pirmā reize uz slēpēm," komentē 12.a klases skolnieks Pēteris Mucenieks.

 

Tas, ka šīs klases skolēni uz slēpēm ir pirmoreiz, bija acīm redzami. Stabilitātes sajūtas pietrūka. Tomēr, kā pastāstīja skolotājs Andris Dainis, dažām klasēm paveicās vairāk un viņi ir slēpojuši pat trīs reizes pa divām stundām.

 

Sporta skolotājs priecājas, ka beidzot pēc vairāku gadu pārtraukuma varēja izmantot šīs ziemas dāvātās iespējas. 27 slēpju pilns komplekts skolā par projektu konkursā iegūtajiem līdzekļiem ir sarūpēts pirms diviem gadiem.

 

 

"Slēpošanas inventārs mums radīja pārliecību, ka jauniešiem jāatjauno vai no jauna jārada tās izjūtas, kas tika pazaudētas, neslēpojot vairākus gadus," stāsta sporta skolotājs. Neviens jau nav vainojams, jo nebija nedz sniega, nedz naudas un iespēju. Slēpošanas inventārs ir gana dārgs, lai to katrs varētu iegādāties, nezinot vai apstākļi vispār ļaus slēpot.

 

Iniciatīva atjaunot slēpošanu pieder A. Dainim un viņu atbalstīja direktore Lilita Kreicberga. Pats grūtākais bija transporta sameklēšana, lai skolēnus aizvestu līdz trasei un atpakaļ. Ar transportu palīdzēja SIA "Ziemeļlatvija", uzņēmējs Armands Lācis, Guntars un Māris Staļi.

 

Daudz pūļu trases sagatavošanā un uzturēšanā ir ieguldījis stadiona direktors Ainis Blūms. Tā ir labi pārskatāma un der gan apmācībai, gan sacensībām. Jautāts, kāpēc nevar slēpot skolas apvidū, A. Dainis atbild, ka nevar garantēt, lai tik dārgās slēpes uz nezināma seguma nesabojātu. Skolas pagalms ir caurstaigājams.

 

Vislabāk veicoties tiem, kuri paši agrāk ir meklējuši iespējas slēpot vai bērnībā to darījuši kopā ar vecākiem. Tiesa, ir arī tādi, kuri uz slēpēm nav stāvējuši kopš agras bērnības.

Novados