Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Augustā svin “Velgas dienu”

Augusts ir īpašs mēnesis. Ne tikai tāpēc, ka rīta dzestrumā smaržo āboli un reibinoši zied virši, bet arī tāpēc, ka Valkas novadā atceras izcilo dzejnieci Velgu Krili. Lai pieminētu dzejnieci, sestdien, 11. augustā, pulksten 14 Valkas pagasta “Strautiņos” kopā aicināti pulcēties dzejnieces Velgas Kriles daiļrades cienītāji. 

Katru gadu augustā dzejnieces māsa Antra un mamma Biruta kopā ar Valkas pagasta Lugažu bibliotēku un saieta namu “Lugažu muiža” rīko literāro pēcpusdienu “Velgas diena”. Pasākums augustā notiek tāpēc, ka 13. augustā Velgas svin savu vārda dienu. 

Dzejnieces māsa Antra “Ziemeļlatvijai” stāsta, ka šajā tikšanās reizē izstāstīs kādu ļoti intriģējošu gadījumu no Velgas dzīves. Kā ierasts, uz pasākumu aicināti daudz viesu un skanēs V. Kriles dzeja. To runās Valmieras drāmas teātra aktieris Mārtiņš Meiers. Pasākumu kuplinās dziesminieks Dinārs Gulbis, kurš dzied dziesmas ar V. Kriles vārdiem. Šogad pasākumā piedalīsies arī dzejniece un dramaturģe Inga Gaile, dzejnieki Madara Gruntmane, Kristaps Vecgrāvis, dzejnieks un tulkotājs Edvīns Raups, filoloģijas doktors un V. Kriles dzīves un daiļrades pētnieks Ingus Barovskis un mākslas zinātniece Ieva Āva no Rakstniecības un mūzikas muzeja, kura arī pēta dzejnieces literāro mantojumu. Antra atzīst, ka tie, kas vienu reizi atbraukuši uz “Strautiņiem” un izjutuši V. Kriles dzimtās mājas īpašo gaisotni, augustā atgriežas atkal. Visi pasākuma dalībnieki jau ir bijuši ciemos pie dzejnieces māsas un mammas. 

“Ziemeļlatvija” interesējās, kā jūtas dzejnieces mammīte, kura ir jau cienījamos gados. Antra stāsta, ka mammas pašsajūtu ietekmē karstais laiks, bet viņa turās un gaida ciemiņus. Šīs tikšanās dod spēku un prieku dzejnieces tuvākajiem ģimenes locekļiem. Pēc tikšanās dzejnieces memoriālajā istabā, kuru atklāja 2004. gada 25. septembrī, Antra visus aicina uz kopīgu vakarēšanu, lai atcerētos, aprunātos un dalītos ar gada laikā piedzīvoto.

Novados