Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

B.Broka: izvairīšanās no vecāku pienākumiem nav pieļaujama 15

Izvirzot uzturlīdzekļu maksāšanas veicināšanu kā vienu no savas darbības prioritātēm, tieslietu ministre Baiba Broka pauž gandarījumu par  Saeimas Demogrāfijas lietu apakškomisijā konceptuāli atbalstītajiem grozījumiem Uzturlīdzekļu garantiju fonda likumā. Plānots, ka likumprojekta izskatīšana parlamenta plenārsēdē varētu notikt tuvākajā Saeimas ārkārtas sēdē.

Izstrādātie grozījumi paredz izveidot publiski pieejamu datu bāzi, kurā tiktu ietverti ļaunprātīgie uzturlīdzekļu nemaksātāji. Likumprojektā noteikti kritēriji, pēc kuriem tajā plānots iekļaut uzturlīdzekļu parādniekus – tos, kuri ir spējīgi pildīt savas saistības, bet no tā izvairās. Papildu nosacījums parādnieka iekļaušanai publiskajā datu bāzē būs arī otra vecāka piekrišana.


B.Broka: „Tas, ka cilvēks izveidojis jaunu ģimeni vai aizbraucis dzīvot un strādāt uz ārvalstīm, nekādā ziņā neatbrīvo viņu no vecāku pienākuma. Gandrīz 26 tūkstoši nemaksātāju un ap simts miljonu eiro uzturlīdzekļu parāda ir dramatiski skaitļi, kas prasa neatliekamu rīcību. Tas ir iztrūkums gan katrā konkrētajā ģimenē, kurā bērnu audzina viens no vecākiem, gan iedzīvotājiem kopumā, jo prasa līdzekļus no valsts budžeta”.


Arī Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācija norāda uz situācijas nopietnību un uzsver, ka datu publiskošanas mērķis ir, pirmkārt, nodokļu maksātājiem darīt zināmus ļaunprātīgos nemaksātājus, kuru vietā nauda uzturlīdzekļiem tiek ņemta no budžeta maksājumiem; otrkārt, stiprināt sociālās atbildības modeli, sadarbojoties ar banku un nebanku sektoru, kuriem informācija no parādnieku reģistra būtu jāņem vērā, lemjot par aizdevumu piešķiršanu; treškārt, bērnu tiesību aizsardzības nodrošināšana, lai veicinātu vecāku pienākumu pildīšanu, maksājot uzturlīdzekļus un tādējādi iesaistoties bērna audzināšanā. 

Komentāri 15

kils

Pareizi, par saviem bērniem ir jānes atbildība, nevis kā citi vecāki dzīvo ārzemēs pelna, bet bērnus uztur Lv pa citu cilvēku nodokļiem, šis bardaks ir jāizbeidz.....

pirms 4 gadiem, 2014.06.19 12:46

Beidzot!!!!

tieši tā ir jāatbild-ne kā mātes aizbrauc uz UK precas ar turkiem,arābiem un bērnus pamet LV likteņa varā

pirms 4 gadiem, 2014.06.19 14:16

hi...

par šiem gadījumiem jau neveidos sarakstus!

pirms 4 gadiem, 2014.06.22 14:18

jana

visus īpašumus kas bij valstij kādreiz atgriezt atpakaļ..neviss kādam vienam pieder un var rīkoties kā grib tad arī pārējiem būtu algas un nodokļus maksātu ..tag ad cik grib tik arī atmet un pārējo vai nu aploksnē vai arī savā kabatā..mazie strādnieciņi jau tos nodokļus maksā bagātie jau negrib maksāt

pirms 4 gadiem, 2014.06.20 10:53

DEBESIS

JĀ BET KĀ AR DNS ANALĪZĒM - KAS APSTIPRINA - PATIESĪBU- LAI NECIESTU NEVAINĪGI VĪRIEŠI.

pirms 4 gadiem, 2014.06.21 16:56

hi...

šis saraksts veidosies no tiem, par kuriem uzturlīdzekļu prasība jau ir izgājusi caur tiesu un ir piespriests maksāt uzturlīdzekļus bērnam. ja ir aizdomas, ka bērns nav īstais bērns vai arī, ja skaidri zina, ka nav īstais, tad par to jau vajag tiesā runāt un neļaut atzīt paternitāti, kamēr nav veikta DNS analīze. tajā brīdī, kad tiesā pats vīrietis nav iebildis ne vārda, tiesa arī piespriež alimentu maksāšanu... lūk tā!

pirms 4 gadiem, 2014.06.22 14:22

????

Ir daļa sievietes , kas guļ ar visiem , bet no pēdējā , kas bijis prasa maksāt , jo kas tad veiks to DNS , domāju ka prasītājai ir jāpierāda , ka bērnu uztaisījis tagadējais no , kura nu prasa alimentus , bet tā...

pirms 4 gadiem, 2014.09.04 08:05

DEBESIS

JĀ BET KĀ AR DNS ANALĪZĒM - KAS APSTIPRINA - PATIESĪBU- LAI NECIESTU NEVAINĪGI VĪRIEŠI.

pirms 4 gadiem, 2014.06.21 16:57

????

Vai zini arī cik maksā tāda analīze ???

pirms 4 gadiem, 2014.09.04 08:12

hi...

bet vispār - es esmu pret šāda saraksta veidošanu! jā, arī manam bērnam tēvs nemaksā, bet maksā valsts, taču nekad un ne par ko nepiekristu, lai bērna tēva vārdu publiskotu šādā sarakstā. tik daudz ļaunuma viņš man nav nodarījis, lai šādi censtos viņam atriebties!

pirms 4 gadiem, 2014.06.22 14:26

Jaa

Es taapat, Jaabuut kaut kadai lepnuma sajuutai, ja teevs neatziizst, nevajag.!!!!! Tas nu ir zem katras SIEVIETES GODA. Nevajag viiriesus piesiet ar beernu, tad viss buus labi. :)(peec vienas nakts) :)

pirms 4 gadiem, 2014.06.22 21:44

hi...

nu, vispār, ja vīrietis kā tēvs ir ierakstīts, tad viņš ir atzinis savu bērnu... tas, kā viņš izlemj savas dzīves laikā izturēties pret bērnu, tā jau ir viņa darīšana... bērnam ir vajadzīga abu vecāku mīlestība, bet ar varu jau mīļš nekļūs neviens...

pirms 4 gadiem, 2014.06.23 00:56

anna

DNS jāņem arī mammām,jo Valkā bērniņi tiek atzīmēti,bet Valmierā nē.Ja nebūtu tik liela kļūda pieļauta,ka dēla vietā iedod meitu,būtu audzinājusi svešu dēlu,ceru,ka tas ir mans dēls.Nu jau bērni ir izauguši.Atzīmēm jābūt uz rociņām un uz vēdera.

pirms 4 gadiem, 2014.06.23 05:09

????

Arī es nezinu , vai mazdēls ir mans , jo piedzima Valmierā . Sieviete , kas to dzemdēja guļ ar visiem , bet par bērna tēvu uzdod to kas viņai notic.

pirms 4 gadiem, 2014.09.04 08:11

Novados