Baļķu vedēji izjauc lauku ceļus 8

Slapjais sniegs un biežās lietavas lauku iedzīvotājiem atnesušas jaunas rūpes - daudzviet ceļi kļuvuši neizbrienami un neizbraucami. Īpaši briesmīgi ir tie ceļi, pa kuriem šajās dienās baļķus ved mežizstrādātāji.

"Ziemeļlatvijas" darbinieki, braucot par Valkas - Valmieras šoseju, bieži redz kādu automašīnu buksējam izdangātajā ceļā, kas pirms dzelzceļa sliedēm no šosejas nogriežas uz mežu. Vakardiena nebija izņēmums. Augstajās un mīkstajās dubļu dangās bija iestigusi Valkas pagasta zemnieka Ziedoņa Grūbes vieglā automašīna."Tas ir kaut kas traks. Man tālāk ir mājas, bet nu vairs ne izbraukt, ne nokļūt mājās. Vienmēr jāņem līdzi lāpsta. Diezin vai te vairs var iebraukt neatliekamās palīdzības automašīna. Domāju, ka arī ugunsdzēsējiem, ja kādā no mājām, kas atrodas pie šī ceļa, izceltosugunsgrēks, būtu problemātiski operatīvi ierasties. Baļķu vedēji ceļu ir galīgi izārdījuši. Te ir vairākas sētas, kuru iedzīvotājiem tagad ir grūti nokļūt līdz šosejai. Zvanīju pagasta priekšniekam Guntim Bašķim. Viņš vienmēr ir atsaucīgs un cenšas palīdzēt. Arī tagad to darīja, bet laikam jau viņu pašu sūta no Poncija pie Pilāta, bet ceļi kā izjaukti, tā izjaukti," saka Z. Grūbe.Viņš piebilst, ka tas nav vienīgais meža ceļš, kas ir izdangāts. "Tepat netālu ir jauns ceļš. Ja to neremontēs, arī tas būs pagalam. Man saka, ka šie ceļi un tālāk augošais mežs ir "Latvijas valsts mežu" īpašums. Nu tad lai īpašnieki panāk, ka tos uztur kārtībā. Tālāk "Valkas meliorācija" pēc vienošanās ar "Latvijas valsts mežiem" būvē pilnīgi jaunu meža ceļu. Vai tad īpašniekiem tik grūti panākt, ka arī uz šī nober dažas grants kravas," spriež Z. Grūbe.Valkas pagasta padomes priekšsēdētājs G. Bašķis stāsta, ka ceļš uz Z. Grūbes mājām izjaukts ir apmēram jau divas nedēļas. "Esmu ļoti neapmierināts ar situāciju. "Latvijas valsts meži" tikai rīko izsoles un nodod apkārtējos mežus mežizstrādei, bet naudu pagasta ceļu sakārtošanai neatvēl. Vispirms jāvaicā, kur ir galvas, ja šādā laikā ved no meža baļķus. Kravas parasti ir pārslogotas, turklāt pagasta mazie ceļi tādai slodzei nav domāti. Tas nav vienīgais ceļš, ko izjaukuši kokmateriālu vedēji," saka G. Bašķis.Ziemeļvidzemes virsmežniecības Valkas mežniecības mežzinis Jānis Jaunslavietis stāsta, ka pa minēto ceļu kokmateriālus ved privātie mežizstrādātāji. "Valsts akciju sabiedrībai (VAS) "Latvijas valsts meži" kā attiecīgā meža ceļa īpašniekiem ir tiesības vajadzības gadījumā noteikt ierobežojumus kravu svaram vai veikt citus pasākumus, lai saglabātu ceļu," skaidro J. Jaunslavietis.VAS "Latvijas valsts meži" Austrumvidzemes mežniecības izpilddirektors Aigars Dudelis stāsta, ka mežizstrādātāju pienākums ir salabot ceļus pēc kokmateriālu izvešanas. To paredz vienošanās. "Protams, ir vietas, kur remontdarbi jāveic ātrāk. Tikai tādā gadījumā cilvēkiem uzreiz par to jāziņo mums, lai mēs varētu operatīvi rīkoties. Šo gadījumu es noskaidrošu un tad izlemsim, ko darīt," saka A. Dudelis.

Komentāri 8

MAIJA

Izsaku līdzjūtību Ziedoņa Grūbes ģimenei un līdz ar to skumstu, ka nevarēšu apciemot Ziedoni. Labi , ka uzzināju šo trako ziņu no avīzītes, citādi būtu galīgi "iepērusies" tanī sabojātajā ceļā.
Mīļais Ziedoni, pārdod māju, aizsūti sievu uz ĪRIJU pelnīties un nopērc Džipuku ar ko apbraukāt savu zemīti un meža malā tad arī varēsi rīkot tikšanās ar draugiem.

pirms 13 gadiem, 2007.11.13 16:19

tūte

es gan kaut vai kājām aiziešu pie tevis, kad sieva būs īrijā. kas tā tev par maiju uzradusies un kādā smalkā mašīnā tad šī braukā, ka pa mūsu ceļiem ar savu bāni netiks iekšā. labi vien ir, vismaz mūs netraucēs. sūti tik ātrāk sievu uz īriju zemenes ravēt.

pirms 13 gadiem, 2007.11.16 17:10

Ziedonis

Tūtei
Sieva jau Īrijā, brauc un brien,
gaidīšu Tevi arvien!

pirms 13 gadiem, 2007.11.21 16:25

Bomzis Tūtei

No malas izskatās, ka Tūte jau tāda lauku plekste vien ir salīdzinot ar Maiju no prominentām, sabiedrības krējumam pietuvinātām, aprindām.

pirms 13 gadiem, 2007.11.23 13:53

tūte

Ziedonīti!!! Kur esi pazudis pēdējās paris nedēļas.Nemaz neesmu redzējusi tavu smuko vaidziņu. Ieskrien pie manis vismaz darbā, jo tagad ar tā ceļa remontēšanu grūti pie tevis iebrist.Te jau mūs neviens netraucēs.Tu jau zini, ka man te ir istabiņa priekš mums.

pirms 13 gadiem, 2008.01.21 12:29

Novados