Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bargais sals nekavē Palsmanes kultūras nama pārvērtības

Visiem darbiem vēl nav pielikts punkts, bet Palsmanes kultūras nama telpas jau izskatās citādi. Agrāk pelēcīgā vestibila sienas tagad ir dzīvespriecīgi oranžā krāsā; lielajā zālē un balkonā - sulīgi zaļā.

 

Kultūras nama rekonstrukciju Palsmanē paredzēts pabeigt februārī. Iestādes direktore Aija Zeibote cer, ka atklāšanas svētkus varēs svinēt februāra nogalē ar balli un pagasta vidējās paaudzes deju kopas "Cīrulis" jubileju.

 

Pat mājās nav tik skaistiAtverot Palsmanes kultūras nama durvis, pretī uzvējo remonta gaisotne. Vestibilā grēdās salikti celtniecības materiāli. No zāles un citu telpu puses atskan darbarīku klaudzoņa. Izrādot padarīto, A. Zeibote nevar novaldīt prieku. "Pat mājās nav tik skaisti un saulaini! Nevaru vien sagaidīt, kad viss būs kārtībā."

Celtnieki vēl uzliks skatuvei jaunu grīdu un pabeigs trenažieru zālei atvēlētās telpas remontu. Pēc tam trenažieru zālē aprīkojuma gan vēl nebūs. Palsmanes pagasta pārvaldes vadītāja Tigna Podniece skaidro, ka tas ir tikai plāns, kā pagasta jauniešiem lietderīgi pavadīt brīvo laiku. "Meklēsim iespēju īstenot dzīvē ideju, rakstot projektus un iesaistot nevalstiskās organizācijas," saka T. Podniece.

Pārējie kultūras nama telpu remonta darbi jau gandrīz ir kārtībā. Saposta ne vien lielā zāle un vestibils, bet arī mazā zāle otrajā stāvā, direktores kabinets un aktieru istabiņas. Tagad vairs nebūšot neērti tās ierādīt viesmāksliniekiem.

 

Soļi aizčab zāles virzienāRekonstrukcijas laikā kultūras namā nenotiek pasākumi un pašdarbības kolektīvu mēģinājumi. Apmeklētājiem ir atvērta tikai bibliotēka.  "Dzirdu, - kāds nāk, tad ir klusums, un soļi aizčab zāles virzienā," pasmaida bibliotēkas vadītāja Vingra Bērtiņa. Vieni palsmanieši jau tagad grib redzēt, kā remonts izmainījis viņu kultūras namu. Citi savukārt izrāda rakstura stingrību, - nākšot tikai uz atklāšanas balli, lai pārsteigums būtu lielāks.

Uz laiku palikuši bez mājām, deju kopa "Cīrulis", senioru deju kolektīvs "Mežrozītes" un dramatiskais kolektīvs uz mēģinājumiem pulcējas pagastmājas zālē; skolēnu deju kolektīvi - pamatskolā, bet līnijdejotājas - speciālās internātpamatskolas zālē.

"Mēģinām skolas sporta zālē, bet tā ir maza," arī vietējās pamatskolas skolēni Sandro Sičs (6. klase) un Andris Zvaigzne (5. klase) ar nepacietību gaida, kad atkal varēs mācīties tautas dejas uz kultūras nama skatuves. Vecā skatuves grīda čīkstējusi un šūpojusies. Andris atceras, ka reiz pat ierāvis skabargu. Ejot uz bibliotēku, zēni jau novērtējuši, kāds tagad izskatās kultūras nams

"Būs labi un smuki! Ir spožāka krāsa, un viss ir gaišāks," priecājas zēni un rosina pēc remonta pabeigšanas kultūras namā sarīkot pusaudžiem un jauniešiem diskotēku. Pie estrādes ķersies pavasarīPalsmanes kultūras nama rekonstrukcijas projektu jau pirms novadu reformas izstrādāja bijusī pagasta padome un iesniedza Lauku atbalsta dienestā, piesaistot Eiropas Savienības līdzfinansējumu. Bargā sala dēļ uz pavasari atlikta projektā paredzētā estrādes rekonstrukcija.

Darbu ģenerāluzņēmējs ir firma "Selva Būve" no Mārupes novada. Kultūras namā strādā apakšuzņēmēji - firmas "ZE Projekts" celtnieki no Smiltenes. A. Zeibote slavē viņus par labu darbu. "Strādā labi, kārtīgi. Ļoti priecājāmies par viņiem," uzteic kultūras nama direktore.

Novados