Beverīnas un Strenču novados notiks Zemessardzes mācības

Šā gada 24. un 25.oktobrī  Beverīnas novada Trikātas pagasta  un Strenču novada Plāņu pagasta teritorijās notiks Zemessardzes (ZS) 22.kājnieku bataljona lauka taktiskās mācības, kurās piedalīsies aptuveni 150 zemessargu.

           Tās ir bataljona gada noslēguma mācības, kuru mērķis ir kaujas spēju pārbaude. Mācību ietvaros notiks arī zemessargu atlase bataljona izlūku vadam. Izlūku vads ir Zemessardzes augstas gatavības vienība, kurā uzņem zemessargus ar augstu sagatavotības pakāpi.

Iedzīvotāju ievērībai!

             Mācību laikā notiks militārās tehnikas un personāla pārvietošanās pa autoceļiem un to pieguļošajām teritorijām, kā arī mācību nolūkos tiks veidoti kontrolposteņi uz ceļiem P25 (Strenči –Jaunklidzis), V233 (Strenči-Trikāta), V240 (no ceļa P25 – mājas Vadži) un V241 (mājas Vadži- Jaunklidzis). Kontrolposteņi tiks veidoti tā, lai pēc iespējas mazāk traucētu satiksmi. Tiks izvietotas brīdinošas ceļa zīmes. Kontrolētas un apturētas tiks tikai mācībās iesaistītās automašīnas.

Mācību scenārija izspēles laikā tiks lietoti imitācijas līdzekļi -  skanēs šāvieni, sprādzieni, būs redzami dūmi. Tie neapdraud apkārtējo veselību un dzīvību.

Bruņotie spēki atvainojas par sagādātajām neērtībām un lūdz ar izpratni izturēties pret iespējamajiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem un trokšņiem mācību norises laikā.

Novados