Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bez maksas nodos ceļu posmus Ventspils, Strenču un Balvu pašvaldībām 1

Satiksmes ministrija (SM) bez atlīdzības nodos nekustamos īpašumus - ceļu posmus - Ventspils, Strenču un Balvu pilsētas domei.

 

To paredz šodien valsts sekretāru sanāksmē izsludinātie Ministru kabineta rīkojuma projekti.

Pārņemot īpašumā valsts autoceļa posmus, pašvaldībām būs nepieciešami mazāki izdevumi, lai novērotu autoceļu stāvokli un attiecīgi plānotu uzturēšanas pasākumus. Arī turpmāko attīstību būs iespējams organizēt efektīvāk un operatīvāk nekā valstij, jo minētie autoceļi atrodas to teritorijā, uzsver SM.

 

Turpmāk pašvaldības pārvaldīs un uzturēs savu ceļu tīklu, kā arī centīsies rast iespējas konkrētiem autoceļu posmiem piešķirt lielāku finansējumu, ja tas ir nepieciešams.

 

Rīkojuma projekti paredz, ka pašvaldības, pārņemot īpašumā valsts autoceļa posmus, varēs izmantot īpašnieka tiesības pilsētas ielu uzturēšanā un būvniecības plānošanā, piesaistot tam nepieciešamo finansējumu, tostarp no valsts pamatbudžeta programmas "Valsts autoceļu fonds" apakšprogrammas "Mērķdotācija pašvaldību autoceļiem (ielām)".

 

Lielākajā daļā Eiropas Savienības valstu tiešā valsts pārvaldē ir ievērojami mazāks autoceļu tīkls nekā Latvijā, jo valstij pamatā jānodrošina galvenās satiksmes vajadzības, atstājot vietējās satiksmes nodrošināšanu pašvaldībām, skaidro SM.

 

Lai normatīvais akts stātos spēkā, tas jāapstiprina valdībā.

Komentāri 1

Domājošā

Labi izklausās- tātad valsts noņems atbildību un finansējumu, lai pašvaldības tiek galā, kā prot! Tas nekas, ka nākošgad ceļu fonda naudas pašvaldī'bam samazina. Varētu jau tās Ministrijas arī nodot pašvaldību ziņā- varbūt kas mainītos uz labu? Qvo wadis, LATVIJA?

pirms 10 gadiem, 2009.12.27 12:54

Novados